Kňaz pridružený k Moskve zmlátil ukrajinského vojaka

Cez víkend sa na sociálnych sieťach objavilo video, na ktorom kňazi ukrajinskej pravoslávnej cirkvi a ich asistenti násilne vyvádzajú ukrajinského vojaka z kostola. Incident sa odohral v kostole v meste Chmelnyckyj na západe krajiny.

Podľa ukrajinskej webovej stránky Focus.ua je však príbeh incidentu nejednoznačný. Polícia sa postavila na stranu cirkvi a tvrdí, že vojak vyprovokoval cirkev, keď vyhlásil, „koľko ľudí ešte musí zomrieť, aby prestali chodiť do moskovského patriarchátu“.

Podľa webu Focus.ua sa ukrajinský vojak Arutu Ananiev na začiatku ruskej invázie dobrovoľne prihlásil do 19. streleckého práporu. Utrpel otras mozgu a poranenia mozgu. Zábery z kostola ukazujú, ako predstaviteľ ukrajinskej pravoslávnej cirkvi, ktorá je pridružená k Moskve, agresívne zaútočil na Ananieva, potom mu prišli na pomoc ďalší návštevníci a vojaka vyviedli z kostola.

Dvadsaťšesťročného Ananieva potom násilím vyvlečú z kostola a na konci videa odchádza sám so zakrvaveným nosom. Polícia potom Ananieva zatkla za drobné chuligánstvo.

Nie je jasné, čo sa dialo pred videom, podľa niektorých svedkov vojak duchovných niečím polial a ohrozoval ich päsťami. „Boli to doslova 3 sekundy, potom ho okamžite začali upokojovať,“ cituje web jedného zo svedkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *