Keby všetci boli takí, ako Matovič, za chvíľu sme ako Švajčiarsko, odkázal Pročko

Poslanec OĽANO Jozef Pročko v rozhovore pre denník Pravda hovoril o svojom straníckom šéfovi Igorovi Matovičovi, ktorý je podľa jeho slov morálne čistý a spravodlivý človek.

„Čo by sa tým vyriešilo? Igor Matovič je líder hnutia OĽaNO, je to človek, ktorý vyhral voľby. Je to pre mňa človek morálne čistý, spravodlivý, čestný. Politik, ktorý nekradne, človek, čo na mysli, to na jazyku. Keby všetci boli takí ako Matovič, tak tu sa nekradne a za chvíľu sme ako Švajčiarsko.“ povedal Pročko v rozhovore pre Pravda.sk

„Vo Švajčiarsku je v prvom rade iný volebný systém. Najväčší problém u nás je jednoobvodový volebný systém, ktorý prináša iba to, že vďaka vodcovským „osobnostiam“ sa do parlamentu dostávajú doslova vrecia zemiakov s mizivým počtom hlasov reprezentujúci celé Slovensko, no pritom majú reálne menej hlasov ako nejaký dedinský starosta reprezentujúci iba dedinu.“ oponuje v diskusii čitateľ.

Rozhovor okomentovala aj poslankyňa Romana Tabak, ktorý uverejnila v komentári zničené mesto po raketovom útoku so slovami „Švajčiarsko po mesiaci vládnutia“.

„Matovič pred volbami len nasluboval a to je všetko nedokázal nič len sa chudoba prehlbuje čo ráz viac a politici z prezidentkou na čele sa nestaraju o svojich ludi ale maju starosti z Ukrajinou kedy to už skončí?“ píše Bohuš.

Poslanec OĽANO Jozef Pročko vo svojom živom vysielaní zhrnul aktuálne dianie na politickej scéne, kde hovoril aj o tom, že Igor Matovič je čestný politik.

„Dobrý politik je ten, ktorý je čestný, spravodlivý a morálne čistý. To Igor Matovič je. A to, že niekedy povie veci, ktoré sú iným nepríjemné… no tak to je Igor Matovič. Ale nebyť Igora Matoviča, tak tu sa nevyšetrujú kauzy. Tu nie je to, že sa ľuďom rozdávajú peniaze. Nebyť Igora Matoviča, tak nemáme naozaj taký výber daní…“ hovoril Pročko fanúšikom.

Pročko hovoril aj o tom, či bude kandidovať v ďalších voľbách. Tvrdí, že áno, ale chce mať dosah na výber kandidátov strany OĽANO.

Ministra by vo vláde však Jozef Pročko odmietol. Pročko dokonca šokoval, že si myslí, že „mafia“ dokázala uplatiť poslancov, aby hlasovali za pád vlády a spomenul astronomickú sumu 50-miliónov eur.

„Ľudia otvorte oči čo táto vláda robí hotová katastrofa .Jožo ty už si mal byť dávno na psychiatrii si hanbou Slovenska“ napísal menovec Pročkovi.

„Máte na mysli čo nám radili cez kovid?! A teraz pretáčajú o 180 stupňov ?!?! Nie ďakujem!“ píše Katka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *