Kadyrov otvorene kritizuje Putina?! Za tieto slová mu to ruský prezident spočíta! Toto si k nemu ešte nikto nedovolil

Čečenský vodca Kadyrov priznal, že ruské ťaženie na Ukrajine nejde podľa plánu

Prezident ruskej autonómnej republiky Čečenska Ramzan Kadyrov v jedenásť minút dlhom zvukovom zázname na sociálnej sieti Telegram kritizoval vedenie ruskej armády po tom, ako ho zrejme zaskočila ukrajinská protiofenzíva na severovýchode Ukrajiny. V tejto súvislosti Kadyrov naznačil, že si ruský prezident Vladimír Putin možno nie je vedomý skutočnej situácie na bojisku.

Ukrajinci v posledných dňoch šokovali bleskovým postupom v Charkovskej oblasti. Na niektorých miestach už podľa všetkého dorazili až k ruskej hranici. Prezident Volodymyr Zelenskyj tiež potvrdil, že Ukrajinci znovudobyli Izjum. Francúzsky prezident Emmanuel Macron opäť telefonoval s ruským vládcom Vladimirom Putinom.

Ukrajinské sily za posledných päť dní dobyli späť územie asi o rozlohe 3 000 kilometroch štvorcových. Informoval o tom americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW). „Krok za krokom naši vojaci oslobodzujú ukrajinskú krajinu,“ uviedol prezident Zelenskyj. Zároveň potvrdil, že sa ukrajinským silám podarilo získať späť pod svoju kontrolu mesto Izjum. Blízko neho prebiehali niekoľko mesiacov obzvlášť tvrdé boje.

Sťahovanie ruských vojsk od Izjumu potvrdilo aj ruské ministerstvo obrany. Proruský šéf správy Charkovskej oblasti tiež vyzval všetkých obyvateľov regiónu, aby sa v záujme zachovania života evakuovali.

„Ruské ministerstvo obrany vysvetlilo situáciu, prečo ruské vojská mesta Izjum, Kupjansk a Balaklija opustili. Bol to vynútený krok v rámci stratégie, ako zabrániť ľudským stratám. Vôbec nič to neznamená,“ tvrdil čečenský vodca Ramzan Kadyrov na Telegrame. Ruská propaganda sa podobnými vyjadreniami snaží objasniť debakel v Charkovskej oblasti.

Emmanuel Macron sa s Vladimirom Putinom dohodol, že budú spoločne s MAAE spolupracovať na riešení krízy okolo Záporožskej jadrovej elektrárne, tvrdí Kremeľ. Zariadenie stále okupuje ruská armáda. Okolie objektu v posledných týždňoch čelí ostreľovaniu, z čoho sa vzájomne obviňujú Kyjev a Moskva.

Macron vraj Putina vyzval, aby Rusko okamžite zastavilo svoje vojenské operácie na Ukrajine. Mnoho západných predstaviteľov francúzskeho prezidenta ostro kritizuje za to, že so šéfom Kremľa vôbec rokuje.

One Reply to “Kadyrov otvorene kritizuje Putina?! Za tieto slová mu to ruský prezident spočíta! Toto si k nemu ešte nikto nedovolil”

  1. Nevidím nič takého, čo by Kadyrov povedal, zlé. Niečo z iného zdroja, citujem: „Druhá verzia „zrady“, rozptýlenej v ukrajinskom informačnom priestore, je taká, že Rusi realizovali „prefíkaný plán“ vylákaním nacistických síl z husto osídleného Charkova na vidiek, kde ich teraz režú do kapusty bez toho, aby sa čo in len zapotili.“ Koniec citátu!!! Toto mi príde skôr ako reálne!!! Tiež som niečo podobné už skôr napísal, že Rusko naláka Banderovských fašistov do pasce. Ustúpili a nechali Banderovcom prázdne územie bez civilistov. Takže ich pripravili o možnosť kryť sa za živé štíty!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *