Kadyrov: Čo na nás pošlú svojich LGBTI ľudí?

Čečenský vodca a moslim Ramzan Kadyrov opäť vyjadril ostré slová na tému bojov na Ukrajine. Vyzýva aj na zrovnanie so zemou celých miest na Ukrajine za to, že Ukrajinci ostreľujú anketované územia.

Kadyrov, ktorý rád nosí značkové oblečenie a predvádza sa na sociálnych sieťach teraz uverejnil na Telegrame príspevok, kde zdôraznil, že Ukrajinci musia pochopiť, že nesmú ani len pomyslieť na streľbu „našim smerom“.

„Čo na nás pošlú svojich LGBT+ ľudí?“ pýta sa Kadyrov. „Dávam vám slovo, … zničíme ich, bez ohľadu na to, koľko ich bude, bez ohľadu na to, koľko ich tam pošlú,“ dodal moslimský vodca.

Ruské sily sa asi nesťahujú z Chersonu, mesto chcú brániť, tvrdia experti

Ruské sily sa zrejme pripravujú na obranu juhukrajinského mesta Cherson, domnievajú sa analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW). Neisté je postavenie ruských jednotiek na severe Chersonskej oblasti, ktorý pravdepodobne ukrajinské jednotky znovu získajú pod svoju kontrolu do konca tohto roka, píše sa v správe inštitútu.

Rusi v Chersonskej oblasti budujú obranu, priblížili Ukrajinci

Ruské jednotky budujú obranu na ľavom brehu Dnepra v Chersonskej oblasti na juhu krajiny. Pri obci Hornostajivka pokladajú míny na ľavý breh Kachovskej vodnej nádrže, ale v mínových poliach ponechávajú priechody pre prípadné stiahnutie vlastných síl z pravého, západného brehu rieky. Súčasne v Donbase na východe Ukrajiny vedú útoky v dvoch smeroch, na Bachmut a Avdijivku, uviedol ukrajinský generálny štáb v rannom prehľade situácie na bojisku. Vojna pokračuje 244. dňom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *