Hromadná žaloba proti austrálskej vláde za poškodenie zdravia v dôsledku očkovania proti covidu

V čase, keď sa vo svete množia správy o poškodení zdravia spôsobenom očkovaním, vedie austrálsky lekár novú hromadnú žalobu proti federálnej vláde a kľúčovým predstaviteľom medicíny.

Lekárka z Queenslandu Dr. Melissa McCannová podala žalobu na austrálskom federálnom súde v mene 500 žalobcov.

Žaloba je namierená proti federálnej vláde, Dr. Brendanovi Murphymu, hlavnému lekárovi krajiny, a profesorovi Johnovi Skerrittovi, verejnej tvári Therapeutic Goods Administration – regulačného orgánu krajiny pre lieky.

„V žalobe sa bude tvrdiť, že Úrad pre terapeutický tovar (Therapeutic Goods Administration – TGA) si nesplnil svoju povinnosť riadne regulovať vakcíny covid-19, čo malo za následok značné škody a poškodenie Austrálčanov,“ uviedla Natalie Strijlandová z NR vo vyhlásení Barbi Solicitor.

Hlavným bodom žaloby je, že konanie vlády pri propagácii používania vakcín COVID-19 bolo „nedbanlivé alebo nezákonné“ a viedlo k poškodeniu zdravia, výdavkom na liečbu a ekonomickým stratám pre tých, ktorým bola vakcína podaná.

„Obvinenia sú teraz založené na skutočnosti, že vláda skutočne konala nedbanlivo pri schvaľovaní vakcín a tiež tým, že ich po schválení nestiahla na základe známych dôkazov,“ uviedol Strijland.

„Austrálčanov, u ktorých sa vyskytla závažná nežiaduca udalosť po podaní vakcíny COVID-19, vyzývame, aby sa prihlásili a pripojili sa k tejto hromadnej žalobe.“

Senátor Gerard Rennick – hlasný kritik požiadavky na vakcínu – žalobu privítal.

„Ďakujem doktorke Melisse McCannovej a právnikom, ktorí sa zapojili do boja na pomoc postihnutým a stále trpiacim,“ napísal v online vyhlásení.

„Je prinajmenšom sklamaním, že ľudia nedostávajú odškodnenie ani zdravotnú starostlivosť, ktorú teraz potrebujú kvôli týmto experimentálnym injekciám, o ktorých teraz vieme, že nikdy neboli navrhnuté ako bezpečné alebo účinné.“

Austrálska vláda prevádzkuje systém odškodnenia za poškodenie vakcínou, ktorý doteraz vyplatil 137 žiadateľom viac ako 7,3 milióna austrálskych dolárov (4,87 milióna USD). Doteraz prijala 3 501 žiadostí.

Ministerstvo sociálnych služieb už skôr odhadlo, že vláda by mohla byť zodpovedná za vyplatenie 77 miliónov USD (49,35 milióna USD).

Právnici, ktorí pomáhajú pacientom, sa stretli s problémami pri orientácii v systéme.

„Dostali sme takmer 350 žiadostí o nepriaznivé následky a boli veľmi rôznorodé, ale väčšina z nich má stav, ktorý má nejaký trvalý vplyv,“ povedala právnička Clare Evesová.

Austrálske ministerstvo zdravotníctva medzitým v reakcii na hromadnú žalobu uviedlo: „Ministerstvo si je vedomé konania, ktoré dnes na Federálnom súde Austrálie začali žalobcovia zastúpení spoločnosťou NR Barbi Solicitor Pty Ltd. Keďže vec je na súde, nie je vhodné sa k nej ďalej vyjadrovať.“

Zdravotnícke úrady už skôr odsúdili zdravotníckych pracovníkov, ktorí spochybnili účinnosť očkovacej látky, čo je súčasťou širšieho úsilia o podporu prijatia vakcíny.

V decembri 2022 bývalá poslankyňa Dr. Kerryn Phelpsová a jej partner odhalili, že utrpeli vážne zranenia v dôsledku vakcíny COVID-19. Vtedy im došlo, že skutočný počet nežiaducich účinkov spojených s vakcínou je pravdepodobne oveľa vyšší, než uvádzajú oficiálne údaje.

„V mojom prípade viedlo poškodenie k dysautonómii s občasnými horúčkami a kardiovaskulárnymi následkami vrátane dýchavičnosti, neprimeranej sínusovej tachykardie a kolísania krvného tlaku,“ napísala v podaní do parlamentu.

Niektorí lekári naďalej bojujú za návrat k svojej profesii po tom, ako boli vylúčení za to, že sa vyslovili proti vakcíne.

V auguste 2022 Austrálsky úrad pre dohľad nad zdravotníctvom pozastavil registráciu všeobecného lekára zo severného Brisbane Williama Baya po tom, ako koncom júla narušil konferenciu Národnej lekárskej asociácie Austrálie a povedal účastníkom, aby prestali ľuďom vnucovať vakcíny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *