Heger vyrokoval, že Česko hraničné kontroly nezruší! Dav Slovákov sa zajtra chystá pozrieť migrantov

Česká vláda sa rozhodla, že po stretnutí premiérov Česka aj Slovensko kontroly na hraniciach nezruší a ľudia tak budú musieť na hraniciach byť veľmi trpezliví.

Dokonca naša polícia bude na týchto hraničných priechodov pomáhať vykonávať kontroly, čo sa prezentuje ako úspech vlády Eduarda Hegera.

Za pomoci slovenskej polície na českých hraniciach vraj budú kontroly prebiehať rýchlejšie. Uvidíme.

„Česká republika bude v rámci predsedníctva v Rade EÚ požadovať s podporou Slovenska väčšie zapojenie ďalších krajín do ochrany vonkajšej hranice,“ uviedol Fiala.

Pre zmiernenie migrácie je podľa neho kľúčová ochrana maďarsko-srbskej hranice. „Česko je na jar pripravené zdvojnásobiť počet policajtov pôsobiacich na hranici zo 40 na 80,“ povedal Fiala.

Po rokovaní so slovenským premiérom súčasne spomenul, že je dôležité spriechodniť hranicu pre občanov oboch krajín. „Budeme pre to robiť ďalšie kroky v najbližších dňoch,“ načrtol.

„Kontroly sú opatrenia, ktoré naša vláda neprijala rada, a hľadáme cesty, ako najskôr obnoviť voľný pohyb medzi Českou republikou a Slovenskom,“ zdôraznil.

„Máme spoločný cieľ, a to je zabrániť ilegálnej migrácii,“ povedal k tomu slovenský premiér Heger.

Slováci sa chystajú túto sobotu do stanového mestečka v Kútoch, kde štát umiestnil migrantov

Protestná akcia sa má niesť v duchu proti nelegálnej migrácii. Za akciou stoja rôzni občianski aktivisti, pozvánka sa sama šíri sociálnymi sieťam a nám sa nepodarilo zistiť, kto za ňou oficiálne stojí.

Z politikov na protest pozývali napríklad Kotlebovci „V roku 2015 Smer presadzoval prijatie povinných kvót na prijímanie imigrantov. Vďaka celonárodnému odporu sme Slovensko od povinných kvót dokázali ochrániť.

Táto vláda však ide ešte ďalej a namiesto kvót nám sem tých imigrantov rovno vláči. Sluhovia globalistov skúšajú, čo všetko si môžu na Slovensku dovoliť.

Prešli im rúška, testovanie, aj vakcíny. Prejdú im aj imigranti? Je to len a len na nás!

Teraz sa ukáže, koľko chlapov na Slovensku má ešte stále gule a nie ružové, či dúhové trenírky.“ napísal šéf ĽSNS Marian Kotleba k pozvánke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *