Heger: Urobíme všetko čo je v našich silách, aby bolo Rusko porazené! Hovorím za nás na Slovensku

Dnes v slovenskom parlamente vystúpil online prezident Ukrajiny Zelenskyj. Vládni poslanci tlieskali a poslanci z ĽSNS či Smeru odišli zo sály.

Ďakovné slová však odkázal náš premiér Heger Zelenskému:

„Ak demokratické krajiny nepoľavia v pomoci Ukrajine, ak Ukrajina dostane zbraňové systémy, ktoré potrebuje, podarí sa jej zahnať ruskú armádu tam, kde bola pred 24. februárom. Takto som prečítal dnešný odkaz prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského, ktorý sa prihovoril formou telemostu poslancom Národnej rady, ako aj našim občanom.“ začal svoje slová Heger.

Vyhlásil, že urobí všetko preto, aby vyšla Ukrajina z tejto vojny ako víťaz a Rusko ako porazené

„Keby som mal možnosť zareagovať, povedal by som mu za nás na Slovensku, že naďalej urobíme všetko, čo je v našich silách, aby Ukrajina vyšla z tejto vojny ako víťaz a Rusko bolo porazené. A rovnako by som mu zopakoval, že budeme podporovať jej európsku perspektívu.“

„Stále si kladiem otázku, ako je možné, že niektorí ľudia u nás a dokonca aj v parlamente schvaľujú ruskú agresiu. Zatvárajú si oči i uši, aby nepočuli tie strašné príbehy o zverstvách ruských vojakov, aby nepočuli to úpenlivé volanie o pomoc spoza našej východnej hranice. Absencia ľudskosti a súcitu u týchto ľudí pre mňa znamená výstrahu, že by sa neštítili dopustiť ohavných činov aj na vlastnom národe.“ pýta sa Heger.

„Mali sme tu arizátorov, ktorí sa zasadili za slovenský holokaust, a mali sme tu aj mučiteľov a katov v komunistických žalároch, ktorí kántrili triednych nepriateľov. Zlo je stále prítomné medzi nami .Ale prítomná je tu aj obrovská ochota ľudí postaviť sa mu na odpor, brániť slobodu a ľudskú dôstojnosť. Na tejto tradícii staviam. To je tradícia dobra.“ dodáva.