Heger sa cíti ako silný líder, ktorý to má pod kontrolou a Slováci nevedia skutočne, čo chcú (Video)

Premiér Eduard Heger bol hosťom v relácii denníka SME, kde hovoril o aktuálnej situácii na Slovensku.

Heger si myslí, že je silný líder, ktorý to má na Slovensku pod kontrolou a ak Slováci chcú silnejšieho lídra, tak podľa neho nevedia, čo v skutočnosti chcú.

Slováci v diskusiách si myslia svoje: 

„Tento človek neustále reaguje na riešenie vážnych kríz v našej spoločnosti, akoby jedol vtipnú kašu . Len aby mu neprihorela !“ napísal Kamil.

„Heger s Matovicom odsuhlasili návrh, ktory je výsmechom požiadaviek lekárov, a ani už neboli ochotni s nimi si sadnúť a prijať kompromis, nehovoriac o ďalších 6 nenaplnených požiadavkách. Mali celý rok na rokovanie s lekármi, a výsledkom bolo neustále odkladanie riešenia a nakoniec lekárom predložili návrh o ktorom už ďalej s lekármi odmietli jednať a rovno si ho vláda schválila. Aj kvôli tejto arogancii a bohorovnosti vlády sú na stole tie výpovede, divím sa že sa čuduje, takto sa s profesijnymi skupinami nejedna v štýle, že bude vždy len podľa Matovica a môžte sa aj na hlavu postaviť. A teraz sa uchyľujú k pranierovaniu lekárov , že pozrite aki sú nenazrati a odchádzajú od pacientov …. úbohé. Vôbec nepochopili, že lekárom ide o to aby prestal klesať ich počet lebo to ohrozuje a bude stále viac ohrozovať poskytovanie zdravotnej starostlivosti.“ myslí si Andrej.

„Už majú vybavené teplé miestečka v penťáckych zariadeniach. Nemá vláda pre zdravotníctvo peniaze, nech si spomenie koľko pretestovali, preočkovali a prelotériovali.“ píše Milan.

„Že zdravotníctvo je v kríze, je fakt, avšak sústavný tlak na zvyšovanie platov lekárov nie je prostriedkom na vyriešenie krízy. Má to aj širšie súvislosti, týkajúce sa aj liekovej politiky napr. pri onkologických liekoch. Všetko sa len láta a robí ako na kolene. Chýba zdravá vízia s fungujúcim programom, ktorá by zaistila a zabezpečila daňovým poplatníkom a ostatným občanom ústavou zaručené právo na ochranu zdravia … liečiť by sa mal systém, je chorý …“ píše Imrich.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *