Heger sa chcel prirovnať k hrdinom SNP? „Ja dnes hovorím, preveďme Slovensko najťažšími časmi! Ľudia to od nás očakávajú!“

To myslí vážne? Pýtajú sa Slováci na sociálnych sieťach po tom, čo sa premiér Eduard Heger „prirovnával“ k hrdinovi SNP Jánovi Golianovi.

Heger totiž použil frázu významného organizátora SNP Jána Goliana, ktorý povedal v roku 1944 „Začnite s vysťahovaním!“ a následne povedal, že on teraz hovorí „Začnime so zodpovednosťou. Dajme bokom osobnú rovinu. Postavme sa tejto kríze, všetci demokrati na Slovensku. Spojme sily. Preveďme Slovensko najťažším časom, aký tu od druhej svetovej vojny bol… Máme na to. Spolu to dokážeme.“

Na sociálnej sieti sa do neho pustil aj aktivista, ktorý napísal „Pamätáte si na prvé celoplošné testovanie? Minister práce Krajniak sa ako tajtrlík navliekol do uniformy a hovoril o druhom Slovenskom národnom povstaní. Myslel som, že zúfalejšia odvolávka na SNP sa už neodohrá, ale stalo sa. A ešte v tomto volebnom období.“

„Porovnávať rok 1968 a rok 2022 z jeho strany je neporovnatelný, v roku 1968 vojská Varšavskej zmluvy nezrušilo žiadne továrne, fabriky, nesprivatizovali žiadne banky atď. V roku 2022 ekonomika je v háji, zrušené všetky továrne v správe Slovenského štátu, banky, média atď. Prakticky všetko je v rukách zahraničných investorov, ešte aj politici čo sú pri moci ničia Slovensko.“ píše Jozef v diskusii.

„Začnime?Vy ste mali byť už dva a pol roka v pokračovaní pomáhať ľuďom a zveľaďovať krajinu,ty pačmaga riedkozubá“ píše Svetlana.

„Radšej by som bol v 68, ako pri tejto vygumovanej vláde teraz.Bola práca, mal som kde bývať, bola elektrika , plyn.Ludia si vážili jeden druhého.Teraz len rozdeľujete ľudí.“ píše Stanislav.

One Reply to “Heger sa chcel prirovnať k hrdinom SNP? „Ja dnes hovorím, preveďme Slovensko najťažšími časmi! Ľudia to od nás očakávajú!“”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *