Heger reaguje na prepustenie Dědečku: Práve naša vláda dala spravodlivosti slobodu!

Premiér Eduard Heger, nový minister spravodlivosti Viliam Karas ale aj šéf opozičnej ĽSNS Marian Kotleba reagovali na prepustenie Dušana Dědečku a jeho stíhanie na slobode.

„Toto rozhodnutie rešpektujem, je to rozhodnutie súdu, chápem očakávania verejnosti, chápem pobúrenie. Nespochybňoval by som súdnu autoritu v tomto momente. na to zatiaľ ja nevidím žiadne dôvody, verte mi, ak by som ich videl, viem využiť príslušné oprávnenia, ktoré mi patria,“ vyjadril sa minister spravodlivosti Viliam Karas pre RTVS.

„Chcem ubezpečiť všetkých občanov Slovenska, ale hlavne rodiny pozostalých, že práve naša vláda dala spravodlivosti slobodu. A teda aj pána Dědečka určite spravodlivý trest neminie. Preto som si istý, že pre Dědečka sa vynesie spravodlivý trest za to, čo spáchal,“ povedal pre RTVS Eduard Heger.

O veľa kritickejší názor mal šéf ĽSNS Marian Kotleba, ktorý neskrýval zlosť

Kotleba sa pýta, či by takto sudca reagoval, aj keby boli zabité deti Hegera či Matoviča: „Ja sa pýtam, či by kurv* takto isto postupoval ten sudca aj vtedy, ak by na tej zástavke umreli deti, ja nechcem nikomu nič zlé priať, ale keby tam boli deti Hegera alebo Matoviča… Ja sa pýtam, či by aj vtedy sa na to takto pozerali, že hoci je to papaláš, tak nemá záujem utekať, nemá záujem sa nejako skrývať.“ hovorí šéf ĽSNS s tým, že len v stredu dával video o tom, že musíme byť na pozore, pretože sa mu zdá, že sa tento prípad začína ututlávať.

„Prešli dva dni a už je chlap na slobode…a už sa rozpráva, o tom že, vlastne aké sú poľahčujúce okolnosti a že to tak vôbec nemuselo byť… “ hovorí Kotleba.

„Je mi z toho veľmi zle. Viete, mňa keď súdili, keď som pomohol trom ťažko skúšaním rodinám, tak prokurátor zvažoval väzbu na mňa, a tu človek zabije päť ľudí ožratý na zástavke a proste po dvoch dňoch ho pustia…“ kritizuje Kotleba emotívne vo videu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *