Heger práve odkázal Putinovi slová, po ktorých už Slovensko nebude mať v láske: Putin je zodpovedný za toto všetko!

Premiér Eduard Heger pevne stojí na strane Ukrajiny a ruského prezidenta obviňuje zo zdražovania vo svete pre jeho vojnu na Ukrajine.

„Na Deň nezávislosti Ukrajiny si zároveň pripomíname, že pred šiestimi mesiacmi ruský prezident Vladimir Putin zahodil mier v Európe a vybral si vojnu. Jeho vojská ničia mestá, verejné budovy, zabíjajú civilistov. Nechávajú za sebou spúšť a utrpenie. Videl som na vlastné oči, čím žijú naši susedia a na tieto obrazy skazy nezabudnem do konca života.

My sme sa však nášmu susedovi nikdy neotočili chrbtom. Od začiatku ruskej invázie má v nás silnú oporu. Na pôde EÚ podporujeme sankcie, navrhli sme plán obnovy pre Ukrajinu a rovnako sme aktívnymi podporovateľmi jej európskej perspektívy.

Materiálna a humanitárna pomoc je súčasťou našich snáh o víťazné skončenie tejto nezmyselnej vojny. Jej súčasťou sú dodávky vojenskej techniky ukrajinským obrancom vrátane protivzdušného systému S-300, ktorý chráni životy. Prijali sme so všetkou srdečnosťou všetkých, ktorí u nás potrebujú nájsť bezpečie.

Vladimir Putin je priamo zodpovedný aj za svetové následky vojny, ako inflácia, nárast cien energií a potravín. Nebyť jeho dobyvateľských chúťok, dnešné dni by sa niesli v duchu prosperity po pandémii.

Vojna na druhej strane ukázala, že solidarita a ľudskosť majú významnú rolu v našich životoch a spravili z ľudí dobrej vôle ešte silnejších spojencov. Stojíme dnes pri Ukrajine, ktorá bojuje za nás všetkých. A budeme pri nej stáť dovtedy, kým diktátor Putin so svojou armádou neopustí jej územie. Je dôležité, aby aj bežní Rusi vedeli, že demokratický svet na utrpenie ukrajinského ľudu nezabúda.“ napísal Heger na sociálnej sieti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *