Heger: Je v našom záujme, aby tu pracovali lekári z Ukrajiny natrvalo. Ľudia mu totálne naložili: Len sa pretŕčate, ako nejaká št*tka!

Slovensko má záujem o ukrajinských lekárov a zdravotné sestry z Ukrajiny. Vyhlásil to premiér Eduard Heger na sociálnej sieti.

Pripomenul, že Slovensko má nedostatok lekárov a sestier. „Výchova lekára však trvá roky a tento problém tak nie je riešiteľný z večera do rána. Aj preto som rád, že nové legislatívne zmeny umožnili zdravotníkom z Ukrajiny, aby tu rýchlejšie našli uplatnenie. Je v našom záujme, aby na Slovensku pôsobili natrvalo,“

Heger navštívil nemocnicu na východe Slovenska, kde pracuje 15 lekárov a sestier z Ukrajiny

„Počas svojho posledného regionálneho výjazdu na východnom Slovensku som navštívil aj Nemocnicu sv. Jakuba v Bardejove.

Momentálne v nej slúži 15 ukrajinských lekárov. Väčšina z nich už niekoľko rokov a veľmi dobre sa u nás aj vďaka príbuznosti jazyka a kultúry adaptovali.“ informuje Heger.

„Slovensko má nedostatok lekárov a sestier. Výchova lekára však trvá roky a tento problém tak nie je riešiteľný z večera do rána. Aj preto som rád, že nové legislatívne zmeny umožnili zdravotníkom z Ukrajiny, aby tu rýchlejšie našli uplatnenie. Je v našom záujme, aby na Slovensku pôsobili natrvalo.“ dodal Heger.

Kritickí však boli k premiérovi ľudia v diskusii

„Tieto Vaše výlety kde sa len pretŕčate ako nejaký model nestoja za nič. Povedzte čo konkrétne ste pre ľudí z týchto miest a obcí urobili len jedno veľké prd. Len sa chodíte pretŕčať ako nejaká lacná štetka. Pre ľudí nerobíte absolutne nič. Len sa ľuďom vysmievate že ako sa máte dobre. Tie Vaše výlety len stoja veľa peňazí ktoré by určite viac pomohli veľa ľuďom na Slovensku keby ste ich takto zbytočne nerozhajdákali Vy aj z celou perepúťou čo Vás sprevádza. Hanba Vám !!!“ napísala Mária.