Handzuš končí vo funkcii, pretože Slovákom hrajúcim v Rusku dovolia reprezentovať Slovensko

Bývalý top hokejista a člen Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja Michal Handzuš končí vo svojej funkcii.

Dôvodom je, že slovenským hokejistom, ktorí hrajú v ruskej lige, dovolia reprezentovať Slovensko na majstrovstvách sveta.

„Dôvodom môjho rozhodnutia je prijatie stanoviska ohľadom možnosti reprezentovania Slovenskej republiky hráčom KHL,“ napísal v liste, ktorý zverejnil na twitteri redaktor denníka Šport Tomáš Prokop.

Prinášame ho bez redakčných úprav.

Vážení členovia klubov,

považujem za dôležité informovať vás o mojom rozhodnutí ohľadom ďalšieho pôsobenia v SZĽH.

Počnúc dnešným dňom odstupujem z pozície člena Výkonného výboru SZĽH a zo všetkých jeho ďalších aktivít. Dôvodom môjho rozhodnutia je prijatie stanoviska Výkonného výboru ohľadom možnosti reprezentovania Slovenskej republiky hráčom z KHL.

Ako som komunikoval aj na zasadnutí Výkonného výboru, je to pre mňa hodnotová otázka a preto si neviem ďalšej predstaviť moje ďalšie pôsobenie pri takomto smerovaní organizácie.

Vízia, ktorú som prišiel do SZĽH napĺňať, bola urobiť z nej vzorovú organizáciu 21. storočia. Po štvrtkovom zasadnutí už ja osobne neviem v tejto vízii ďalej pokračovať. Som rád, že žijeme v demokracii, takže samozrejme rešpektujem výsledok hlasovania z posledného zasadnutia.

Demokracia ale znamená aj to, že je moja slobodná voľba, či toto väčšinového rozhodnutie Výkonného výboru budeme osobne napĺňať, alebo nie. Ako píšem, za týchto okolností nevidím možnosť, ako by som mohol, a preto odchádzam.

Zo slovenského hokeja neodchádzam úplne a budem naďalej pôsobiť na klubovej úrovni a ako radový člen hnutia vám budem naďalej individuálne k dispozícii.

3 Replies to “Handzuš končí vo funkcii, pretože Slovákom hrajúcim v Rusku dovolia reprezentovať Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *