Golonka: Dres od Putina nevrátim. Nemám prečo. Vážim si ho

Slovenská hokejová legenda Jozef Golonka sa odmieta vzdať dresu, ktorý mu daroval ruský preident Vladimir Putin. Ako píše portál pravda.sk, naša slávna „žiletka“ má niečo, čoho sa vzdať nemieni.

„Položme si otázku, prečo niekomu vadí, že Slováci a Česi idú hrať do KHL, a nikomu neprekáža, že Rusi si obliekajú dresy klubov z NHL,“ povedala pre Nový Čas československá hokejová legenda.

Reagoval tak na kritiku z úst napríklad brankára Dominika Haška. Ten sa do českých hokejistov, ktorí nakoniec budú v nadchádzajúcej sezóne v Rusku hrať, nevyberavo oprel.

„Musím sa priznať, ale Hašek ma dosť prekvapil. Je zaujímavé, že taký Jágr, čo je tretí najlepší hráč v histórii NHL, sa k tejto téme verejne nevyjadruje. Ja som mal medzi Rusmi nepriateľov i priateľov. Tiež medzi Švédmi. Vždy sme si to vybavili na ľade. Potom sme si však sadli a dali deci vínka,“ podotkol Golonka.

Legendárny útočník navyše priznáva, že má od Putina vzácny suvenír. V roku 2020 si na Ruskom veľvyslanectve v Bratislave slávnostne prevzal dres, ktorý mu poslala sama hlava Ruskej federácie.

„Nemám prečo ho vracať. Som presvedčený, že by sa politika nemala miešať so športom. Som apolitický človek. Mojou politikou bolo víťaziť a robiť radosť divákom. Dres mám doma dobre schovaný. Bola to pre mňa veľká česť,“ dodal Golonka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *