Ficov prejav zožal úspech a počúvať ho museli aj Čaputová s Matovičom. Ich výraz stojí za všetko!

Šéf strany Smer Robert Fico vystúpil na Deň ústavy Slovenskej republiky a jeho prejav zožal úspech aj na sociálnych sieťach. 

Fico tvrdí, že prezidentka Čaputová chce zmariť referendum o predčasných voľbách, pretože sa „bojí“, že by bolo úspešné.

„Na komunálnych voľbách 29. 10. sa má zúčastniť takmer 67 % voličov. A to je hlavný dôvod, prečo chce prezidentka opäť mariť referendum. Ak by ho totiž vyhlásila 29.10., tak vie, že by bolo úspešné. Nefunkčná vláda by musela podať demisiu a vytvorili by sa podmienky na predčasné voľby. Prezidentka musí dať prednosť Matovičovi pred Slovenskom, lebo jej to prikazujú jej chlebodarcovia z prezidentskej kampane. Nikoho na Západe netrápi, čo vláda robí so Slovenskom a jeho občanmi. Potrebujú prezidentku a vládu podporujúcu sankcie a posielajúcu na Ukrajinu zbrane, aby vojna trvala čo najdlhšie. Aby plnili cudzie záujmy. A v tomto sú vláda a prezidentka skvelé. Preto prezidentka musí urobiť to, čo musela urobiť aj minulý rok a zmariť referendum podaním na ústavný súd. Čo je preboha protiústavné na želaní ľudí, nositeľovi štátnej moci, aby súčasná vláda podala demisiu?

Na našich protestoch tisíce ľudí apelovali na prezidentku, aby referendum vyhlásila 29. októbra. Prezidentka si ich ani nevšimla, ako si nevšimla milión podpisov na dvoch petičných akciách. Keď sme jej petičné hárky priniesli, ani nezišla o poschodie nižšie, aby podpísaným prejavila úctu. O chvíľu na to, sa však už fotila s ukrajinskou zástavou, ako keby nemala slovenskú. A v tom je jej veľká tragédia. Lebo hrubo porušuje článok 101 ústavy, ktorý je ukladá povinnosť zabezpečovať riadny chod ústavných orgánov a zakazuje jej, aby bola viazaná príkazmi. Robí všetko naopak. Lebo inak nemá dovolené.“ napísal Fico na sociálnej sieti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *