Fico to povedal jasne! Do ďalšej vlády nepôjde so stranou, ktorá chce vystúpiť z EÚ!

Posledné prieskumy ukazujú nárast strany Smer Roberta Fica, ktorý už dobieha Petra Pellegriniho a je možné, že Fico môže vyhrať voľby.

Preto sa naskytuje otázka, s kým by skladal vládu? V posledných dňoch sme ho mohli vidieť aj s ľuďmi ako sú Milan Uhrík z hnutia Republika, čo vyvolalo vo viacerých ľuďoch otázky. Prečo? Pretože to bol práve Uhrík, ktorý ešte ako člen ĽSNS častokrát kritizoval vládnutie Smeru. Dnes však vidíme, že voliči Uhríka vidia pochopenie v prípadnom vládnutí s Ficom.

Teraz však v nedávnom rozhovore hovoril šéf Smeru Fico o tom, že spolupráci si vie predstaviť len so stranami, ktoré nie sú za vystúpenie z EÚ. Zmenil teda Milan Uhrík z Republiky názor? Pretože ešte ako člen ĽSNS sa aj on podieľal na zbere podpisov za referendum o vystúpení z EÚ a aj keď je europoslancom, úniu kritizoval.

„Každá strana, ktorá získa viac ako 5 percent a dostane sa do parlamentu, môže byť súčasťou akýchsi rozhovorov. My máme ale tri parametre, ktoré vždy sledujeme v našej politike. Máme záujem spolupracovať len so stranami, ktoré sú protifašistické, ktoré sú proeurópske a ktoré sú silne sociálne orientované. Toto sú naše limity,“ uviedol predseda strany Smer-SD Robert Fico. Odpovedal tak na otázku redaktorky televízie TA3, ktoré politické subjekty po prípadných predčasných voľbách vylučuje zo spolupráce.

„Aby som to povedal veľmi jasne. Ak nejaká strana tvrdí, že treba vystúpiť z EÚ, tak asi ťažko by sme vedeli s nimi spolupracovať. Alebo ak niekto povie, že koncentračné tábory neexistovali, že to je celé vymyslené, tak asi ťažko by sme s takouto stranou spolupracovali,“ dodal líder Smeru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *