Europoslanec Pollák: Rómovia chcú pracovať a bez ich šikovných rúk sa nezaobíde žiadna väčšia zákazka

Europoslanec za hnutie OĽANO Peter Pollák s kráľovským platom uverejnil na sociálnej sieti video, v ktorom hlási, že Rómovia chcú pracovať.

Podľa Polláka majú Rómovia šikovné ruky a na Slovensku nenájdeme stavbu, ktorá by sa zaobišla bez šikovných rómskych rúk.

Europoslanec tvrdí, že Rómovia nepracujú len ako stavbári, ale aj ako lekári či učitelia.

Pollák tvrdí, že Rómovia potrebujú pomoc a podľa neho drvivá väčšina Rómov na Slovensku chce pracovať.

„Áno, v mnohých lokalitách, nájdeme Rómov, ktorí dnes potrebujú pomoc. Osobne som však presvedčený, že z tých, ktorí dnes potrebujú pomôcť, chce drvivá väčšina pracovať.“ píše Pollák.

„Je v našom záujme, aby sme voľné pracovné miesta na Slovensku obsadzovali prednostne slovenskými občanmi vrátane Rómov, žijúcich v chudobných komunitách, pretože mať prácu znamená pre každého jedného z nás mať prostriedky na život.“ dodáva europoslanec.

„Tak nech pracujú… Nikto im nebráni… Ale oni by chceli len peniaze bez práce…. Myslím tých obyvateľov osád, kde žijú ako v stredoveku…“ píše Eva v diskusii.

„Je kopec Slovákov nerómov ktorí potrebujú pomoc, prácu ale pre nich nie sú eurofondy výlučne pre nich, ako pre Rómov. Prečo parazitujete na rómskej otázke? Všetci sme Slováci tak prečo robíte rozdieli v pomoci pre občanov.“ pýta sa Samuel.

„Preco im nerozdas svoju bruselsku vplatu ale vycicavas finanancne Slovensko. Ostatatne obcania Slovrnska nepotrebuju pomoc?“ píše nahnevane Jozef.

„Tento človek len pliacha blbosti len aby sa udržali na teplej stoličke, ale skutek útek, zbytočne platený darmožráč a takých tam máme v Bruseli viac ako dosť, čo nespravia pre Slovensko vôbec nič len prikyvujú čo im káže EÚ parlament“ dodáva ďalší Slovák v diskusii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *