Elitné iránske jednotky prichádzajú na Ukrajinu! Idú pomáhať Putinovej okupácii

Desiatky špecialistov zo Zboru islamských revolučných gárd boli vyslané na výcvik vojakov na Ukrajinu, aby ich naučili ovládať takzvané bezpilotné lietadlá kamikadze, zatiaľ čo na Ukrajine zúri bitka.

Až 50 špecialistov zo Zboru islamských revolučných gárd bolo nasadených, aby cvičili moskovské sily v ovládaní „dronov kamikadze“.

Boli vyslaní na južný a východný front so stovkami bezpilotných lietadiel Šahed-136, ktoré útočia na ukrajinské mestá.

A pri niektorých útokoch sú podozriví z toho, že riadili dráhu letu a zameranie tímov dronov Shahed-136.

Podľa kyjevských zdrojov ukrajinské delostrelecké a bezpilotné tímy nedávno zničili jednu základňu Šahed-136 na juhu Ukrajiny.

Putinovi vysokí velitelia sa prihlásili k jednotkám IRGC napriek opakovanému popieraniu iránskeho režimu, že by sa ich zúčastnili.

Ich základne sa nachádzajú v Dzankoi na Kryme a v Chersone na juhu krajiny, kde už bol jeden tím IRGC zničený.

Jeden z ukrajinských vojenských zdrojov povedal denníku Daily Mirror: „V poslednom čase bol zasiahnutý najmenej jeden z iránskych výcvikových tímov a aktívne sa po nich pátra.

„Už nejaký čas sa obávame, že špecialisti IRGC pomáhajú Rusku v jeho strašných útokoch na civilistov a sú samozrejme terčom útokov.“

Rusku sa nedarí zadržať ohromujúcu ukrajinskú protiofenzívu na východe a juhu – iba za mesiac znovu dobyli 600 osád, z toho 75 v Chersone.

V ruskej Belgorodskej oblasti pri hraniciach s Ukrajinou vypukol požiar v ropnom sklade

V ruskej Belgorodskej oblasti neďaleko hranice s Ukrajinou v sobotu vypukol požiar v sklade ropy. Informoval o tom ruskojazyčný server BBC s odvolaním sa na gubernátora oblasti Vjačeslava Gladkova, podľa ktorého sa tak stalo po ostreľovaní lokality ukrajinskou armádou.

„Opäť sme boli svedkami ostreľovania. Jedna zo striel zasiahla sklad ropy v Belgorodskej oblasti. Hasiči už s požiarom bojujú, šíreniu plameňov nehrozí,“ napísal Gladkov na sociálnej sieti Telegram. Neskôr uviedol, že požiar bol uhasený.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *