Dvaja gejovia v Česku týrali malého chlapca a potom ho chladnokrvne zavraždili

Český súd potvrdil tresty v prípade mimoriadne brutálnej vraždy trinásťročného chlapca, ktorá sa stala vo februári v Děčíne. Osemnásťročný páchateľ tak má stráviť vo väzení 17 rokov a jeho o tri roky mladší kumpán 8,5 roka. Verdikt je teraz právoplatný. Dieťa trpelo desiatky minút, píše o tom idnes.cz

Odvolanie na vrchný súd podali tak štátna zástupkyňa, ktorá žiadala prísnejšie tresty, ako aj obhajoba požadujúca opak. „Súd prvého stupňa postupoval vo svojom rozhodovaní veľmi starostlivo. Všetky odvolania preto boli zamietnuté ako nedôvodné,“ uviedla predsedníčka odvolacieho senátu Pavla Augustinová.

„Súd prvého stupňa uložil tresty pri horných hraniciach zákonných sadzieb, pričom úplne vnímal hroznosť toho činu. Tú plne zohľadnil,“ povedala sudkyňa, prečo senát nepristúpil k zvýšeniu trestov.

Mladíci, ktorí podľa znalcov netrpia žiadnou duševnou chorobou, čin dopredu plánovali. Na konci februára potom dieťa na odľahlom mieste v Děčíne desiatky minút bili päsťami aj kameňmi alebo rezali nožom. Keď chlapec už len chrčal, začali si ho natáčať na mobil, pričom mu do úst strčili cigaretu a odhalili prirodzenie.

Ale to ešte nebolo všetko. Pri svojom besnení mu naviac na zadok vyryli pentagram. Nakoniec mu na hlavu nasadili vrecko a bezvládne telo zahádzali lístím. Chlapcov mobil a oblečenie vyhodili na rôznych miestach.

„Správali sa úplne bezcitne. Odhaľovaním obete dávali najavo, ako ju chcú ponížiť,“ podotkla na ich vyčíňanie sudkyňa Augustinová.

Oboch mladíkov niekoľko hodín po čine odviezla na políciu matka mladšieho z nich potom, čo sa jej priznali so slovami, že „urobili niečo strašné“.

Motívom bola podľa všetkého láska. „Bol to nešťastný trojuholník, aj keď je otázkou, či poškodený nejakého trojuholníka vôbec bol vedomý. Starší z odsúdených miloval poškodeného a mladistvý miloval staršieho z páchateľov. Poškodený úplne neopätoval lásku staršiemu, tak sa ho odsúdený rozhodol zbaviť. Mladistvý spolupáchateľ sa na tom podieľal, pretože si odstránil konkurenta,“ uviedol Martin Majchrák, predseda senátu ústeckého krajského súdu pri augustovom vynášaní verdiktu.

Mladistvému ​​páchateľovi, ktorému bolo v čase útoku 15 rokov, hrozil trest až 10 rokov. Staršiemu potom 15 až 20 rokov, prípadne trest výnimočný.

Pozostalým súdy priznali odškodné vo výške vyše dvoch miliónov korún.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *