Ďalšia tragédia: Opitý vodič v Čadci vletel do matky s deťmi

Ďalšia nehoda len pár dní po tragédii v Bratislave sa udiala dnes v Čadci, kedy opitý vodič narazil do matky s kočíkom.

„Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 37-ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Peugeot v smere od obce Raková do Čadce. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin v smere jazdy prešiel s vozidlom na chodník, kde došlo k stretu osobného motorového vozidla a chodkyne s dvoma maloletými deťmi,“ uvádza polícia.

​„Po dopravnej nehode bola chodkyňa s deťmi aj vodič motorového vozidla prevezení na ošetrenie do nemocnice. Vodič sa po dopravnej nehode podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,86 mg/l (1,79 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu,“ dodáva polícia.

„Môžem potvrdiť zásah záchranárov, ktorí ošetrili a do nemocnice previezli dve dospelé osoby a dieťa. Viac detailov k zásahu nemôžem nateraz poskytnúť,“ povedala pre Markízu hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

„Dieťa je hospitalizované na detskej JIS a momentálne absolvuje ďalšie vyšetrenia, matka je hospitalizovaná s pomliaždeninami dolnej končatiny. Šofér mal pomliaždeniny a odreniny a momentálne tiež absolvuje vyšetrenia,“ dodal.

Najmenšiemu dieťaťu sa nestalo nič. Matka zareagovala rýchlo a dieťa, ktoré bolo v kočiari, stihla pred zrážkou s autom odstrčiť. Druhé dieťa, ktoré je hospitalizované v nemocnici, má štyri roky, uvádza portál tvnoviny.sk

„Okej. Asi je čas začať doživotne odoberať vodičáky. Ak si niekto ožratý sadne za volant po tom, čo sa stalo v BA a koľko sa o tom hovorilo, nezaslúži si ešte niekedy viesť auto.“ píše Andrea v diskusii.

„Krajina kde je alkohol tolerovaný od útleho veku…. Každé jedno dieťa už v škôlke vie čo je panák a „na zdravie“, reklamy na alkohol, akcie na alkohol…. K 18 sa gratuluje mladým „už si môžeš vypiť“ čo už má pritom drvivá väčšina za sebou a niekoľkokrát…. Minimum kontrol v podnikoch, o raziách nehovorím…. Čo čakáme v krajine kde nie je žiadna osveta o následkoch?“ píše Marta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *