Čo sa to s ním deje? Biden nechcel pustiť Macrona a ten ho musel dokonca nasmerovať na dav

Prezident Joe Biden počas štvrtkového uvítacieho ceremoniálu v Bielom dome na nepríjemných 42 sekúnd podával ruku francúzskemu prezidentovi Emmanuelovi Macronovi.

Obaja prezidenti sa chytili za ruky po tom, čo Biden dokončil krátky prejav, v ktorom diskutoval o dôležitosti spojenectva medzi Spojenými štátmi a Francúzskom.

Biden vzal Macrona za ruku a obaja sa objali a rozprávali sa, zatiaľ čo davom bol vysielaný francúzsky preklad záverečnej časti Bidenovho prejavu.

Keď tam dvojica stála, rozprávala sa, smiala sa a tľapkala si rukami, Macron sa pri mnohých príležitostiach objavil, aby sa pokúsil prelomiť objatie, ale Biden pevne držal a nepustil.

Biden sa postavil čelom k davu a s úsmevom na tvári stuhol na mieste, zatiaľ čo Macron zostal stáť čelom k prezidentovi.

Nie je jasné, či Biden zastával túto pózu pre fotografov, alebo či jednoducho čakal na koniec prekladu, aby prepustil Macrona.

Nepríjemná chvíľa odštartovala štátnu návštevu francúzskeho prezidenta vo Washingtone DC a rýchlo po ňom nasledovalo niekoľko ďalších čudných vtipov od Bidena.

Keď po prejave stáli na pódiu, Biden a Macron stáli tvárou v tvár davu a stáli vedľa seba, zatiaľ čo fotografi zdanlivo odfrčali.

V jednom momente sa Biden zrazu otočil tvárou k Macronovi a civel naňho asi päť sekúnd.

Biden sa potom takmer úplne otočil preč od davu.

Macron sa potom začal prihovárať prezidentovi a zdvihol prst, aby ukázal na dav, v ktorom sa Biden konečne otočil späť k fotografom.

Zdalo sa, že mimo pódia, keď dvaja prezidenti zdravili členov publika, Biden blúdil bez cieľa a Macron ho musel neustále privádzať späť do skupiny.

Francúzsky prezident zostal v kontakte s davom, ale keď Biden začal odchádzať, Macron ho chytil za ruku a nasmeroval späť do skupiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *