Čo sa to deje? Výpadky palív hlásia pumpy po celom Slovensku

Mysleli sme si, že je to len jedna pumpa na Slovensku, ktorá má nedostatok paliva. Pravda je však, že ich je viac (foto: tvnoviny.sk)

Portál tvnoviny.sk informuje o ďalších pumpách, ktoré trpia nedostatkom palív. Ide však len o menšie pumpy a veľké pumpy nemajú so zásobovaním problémy.

Prvá pumpa bola v obci Pukanec a ďalšia o 50 km ďalej v obci Farná.

Čerpacie stanice však hlásia problémy aj v Revúcej, v Rimavskej Sobote, v Jesenskom, v Snine či v Milhosti pri Košiciach. Niekde nemajú len naftu, inde chýbajú všetky pohonné hmoty, informuje portál tvnoviny.sk

Plus Jeden Deň požiadali o reakciu aj Ministerstvo hospodárstva, ktoré však tvrdí, že všetko je v poriadku a pohonných hmôt je dostatok „Ani nie je žiaden dôvod, aby to tak bolo. Naopak rezort hospodárstva, dlhodobo robí kroky, aby bol na Slovensku ich dostatok,“ 

„Slovenský trh predstavuje 70% kapacity Slovnaftu, technické minimum pre prevádzku rafinérie je 60%. Po intenzívnych rokovaniach so Slovnaftom generálny riaditeľ Slovnaftu potvrdil, že rafinéria Slovnaft nebude odstavená. Zároveň Slovensko má zásobníky ropy a ropných produktov naplnené na technické maximum, to je 97% kapacít, zvyšné tri percentá kapacity musia ostať prázdne pre prípad havárie, aby bolo kam prečerpať vytekajúcu ropu. Strategické zásoby štátu plus pohotovostné zásoby Transpetrolu a Slovnaftu dnes dosahujú 126 dní,“ ozrejmil rezort.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *