Chytili muža, ktorý v Nitre pred 30 rokmi ukradol 12 miliónov. Tešil sa, keď ho našli (Video)

Českí kriminalisti zadržali muža, ktorý v roku 1995 prepadol dodávku bezpečnostnej agentúry a spolu s komplicom ukradol viac ako 12 miliónov slovenských korún.

Koncom júla 1995 vtedy 40-ročný muž a jeho komplic prepadli zamestnanca bezpečnostnej agentúry, ktorý prevážal veľkú sumu peňazí.

V Nitre si najprv pod hrozbou použitia zbrane vynútili kľúče od auta a potom z neho ukradli dva kufríky s viac ako 12 miliónmi slovenských korún. Niekoľkými údermi do hlavy pracovníka omráčili a potom sa po ňom zľahla zem. Pátranie po páchateľovi bolo na Slovensku niekoľko dlhých rokov neúspešné a v roku 2007 sa zistilo, že by sa mohol nachádzať v Českej republike. Vydali preto európsky zatykač a informovali českú stranu.

Českí kriminalisti sa nemali čoho chytiť, a keďže používal falošné meno, bolo veľmi ťažké ho nájsť. Po vyčerpaní všetkých prostriedkov operatívneho pátrania dostali kriminalisti z desiateho oddelenia z Prahy 1 informáciu z prostredia, že hľadaný muž by mal ísť v auguste na vyšetrenie do jednej z pražských nemocníc.

Pre kriminalistov bolo prekvapením, že namiesto agresívneho lupiča zatkli šesťdesiatosemročného muža o barlách, ktorý sa na stretnutie s kriminalistami doslova tešil. Podľa jeho slov sa mu veľmi uľavilo a konečne sa nemusel obzerať za seba na každom rohu, keď poňho prišli. Vzhľadom na jeho zdravotný stav nemuseli policajti použiť ani putá a celý zákrok prebehol pokojne.

Hľadaný muž dostal potrebné lieky a následne bol prevezený na policajnú stanicu, odkiaľ odcestoval späť na Slovensko, aby si odpykal zvyšok 12-ročného trestu odňatia slobody.

„12 rokov, tak málo!!!! doživotný trest a s ťažkou fyzickou prácou v poľnohospodárstve!!!tak ako za totality mučitelia stavali domy, čistili ulice atď.“ píše Judita.

„Vidím, že Božie mlyny melú pomaly, ale isto. Je zrejmé, že tie milióny mu na zdraví nepridali, keď chodí s barlami“ píše Jirka.

„27 rokov? To je premlčané, nie? A aký je účinok potrestania niekoho po 27 rokoch??? To je ako keby som dostal „domáce väzenie“ v 37 rokoch za to, že som 10 rokov meškal, keď som prišiel domov o hodinu neskôr“ napísal Lukáš.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *