Chýba tu zdravý rozum! Sme závislí na ruských komoditách! Vláda nemá riešenia!, vyhlásil šéf Siemensu

Šéf Siemensu na Slovensku Vladimír Slezák bol prednedávnom v televízii TA3.

„Ak sa začne ideológia pliesť do biznisu či športu – čo sa teraz deje – postihuje to i ľudí, ktorí s tým nemajú nič spoločné.“ Hovorí Vladimír Slezák.

„Máme tu veľa ľudí, ktorí veria Japoncovi SATO.. Že nejako SATO vyrieši. Tak skúsme to na 2 týždne, ako to bude fungovať bez energie, aspoň budeme vedieť, čo nás čaká. Ako ráno ženy vstanú a bude tma a nebude tiecť voda… Alternatíva sa nedá vyriešiť za 2 týždne.“

Celú reláciu, v ktorej sa rozprávalo aj o dôvodoch, prečo nakupujeme energie na burze a nie na základe kontraktov napriamo si môžete pozrieť priamo tu:

EÚ posiela Ukrajine časť finančnej pomoci vo výške 1 miliardy eur

Európska únia poslala Kyjevu finančnú pomoc vo výške 1 miliardy eur (1 miliarda USD), aby podporila jeho rozpočet a pomohla mu riešiť finančné dôsledky ruskej invázie, uviedol ukrajinský premiér.

„Táto 1 miliarda eur je súčasťou veľkého balíka podpory pre Ukrajinu… v celkovej výške 9 miliárd eur. Tieto prostriedky pomôžu financovať prioritné rozpočtové potreby,“ napísal Denys Šmygal v príspevku na Telegrame.

Uviedol, že prvú tranžu prostriedkov vo výške 500 miliónov eur už dostala ukrajinská centrálna banka. Zvyšok by mal doraziť 2. augusta, dodal Šmygal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *