Chcel zastreliť aj Hegera. Ten sa o svoj život nebojí a chce pokračovať v tom, kde začalo SNP

Dvojnásobný vrah, ktorý včera po 19-tej hodine chladnokrvne zastrelil dvoch mužov, ktorí navštívili LGBTI podnik Tepláreň v Bratislave a neskôr sa zabil sám, na sociálnej sieti tvrdil, že chce zaútočiť aj na premiéra Slovenska.

Podľa informácií SME z prostredia vyšetrovania ide o 19-ročného muža Juraja K., ktorý niekoľko hodín pred útokom zverejnil na sociálnej sieti twitter manifest namierený proti Židom a LGBTI ľuďom a tiež niekoľko príspevkov, ktoré naznačovali, že sa na útok pripravuje, píše sme.sk

Vrah na sociálnej sieti po chladnokrvnom útoku ešte písal statusy a vôbec mu nebolo ľúto.

„Ale nič, taká srandička na Zámockej,“ reagoval na otázku, čo sa včera večer stalo. 

„Bratislava, necítim žiadne výčitky. Nie je to sranda?“ napísal v ďalšom statuse. Okolo polnoci mladík napísal na Twitter jednu z posledných správ: „Čaute, vidíme sa na druhej strane.“ Pred 8. hodinou ráno polícia oficiálne oznámila, že našla mŕtve telo údajného vraha, píše portál zive.sk

Mladík mal chcieť zaútočiť aj na premiéra Eduarda Hegera a dokonca uverejnil fotografiu pred jeho bydliskom.

Keď sa Hegera na dnešnej tlačovej konferencii opýtali, či nemá strach, odpovedal, že sa nebojí.

Premiér sa neobáva o svoj vlastný život, ale túži po Slovensku o akom snívame. Heger v odpovedi, či sa bojí o svoj život spomenul Slovenské národné povstanie z roku 1944.

„Tí ľudia žili vo vojne a bola ich výrazná menšina, a išli zabojovať. S neistým výsledkom ale išli. Lebo verili a snívali. Áno, ich sen možno v danom momente nedopadol tak ako si priali. Ale inšpirovaní nimi, boli ďalší ľudia, počas komunizmu, ktorí snívali sen o slobodnej krajine a nevedeli, že sa to udeje 17.novembra 1989.“ hovoril Heger stým, že vďaka týmto ľuďom dnes žijeme ich výsledky.

Pre premiéra Hegera sú takíto ľudia inšpiráciou a chce v tom pokračovať, aby demokraciu dostal z puberty do dospelosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *