Český ekonóm: Mali by sme mrznúť v bytoch a kúriť len večer v obývačke. Kúrenie by malo byť drahé, je to luxus

Český ekonóm Tomáš Sedláček šokoval v Českej televízii nejedného diváka, keď hovoril o svojich skúsenostiach z Dánska a Francúzska, čo sa týka kúrenia v domácnostiach.

Ako tvrdí český ekonóm, keď v zahraničí prišiel domov zo školy, tak sa „dve hodiny čakalo v rukaviciach a vo svetri, kým sa zahriala jedna izba.“ a večer sa podľa jeho slov zaplo kúrenie len v obývačke.

Keď sa ho opýtal moderátor „A to chceme?“ odpovedal „A to chceme. Ja chcem, aby teplo malo tú cenu, ktorú má mať“.

Podľa neho je to len v Čechách taký luxus, že sa kúri v každej izbe.

Sedláček by najradšej odstavil Česko úplne od ruského plynu a kúrenie by malo byť luxusom.

„Ja chcem, aby teplo malo tú cenu, ktorú má mať“ hovorí ekonóm, podľa ktorého je ruský plyn dotovaný a veľmi lacný.

Nezaujíma ho ani názor, že väčšina ľudí to nechce „Ja by som tiež chcel mať nekonečné kopce vanilkovej zmrzliny.“ hovorí.

„Debil, nech si odpojí vodu a vykope studňu, predá auto a chodí pešo, vypne mobil, do domu si dá jednu čiernobielu TV z tromi stanicami, vypne internet a mnoho dalšieho lebo to všetko je luxus.“ píše Martin v diskusii.

„Ale v jednom má pravdu , že Česi a Slováci by si vedeli poradiť … Teda pokiaľ nie sme už tak zdegenerované ovce , čo radšej pomrú od hladu , než by mali zapojiť do života viac mozgových buniek a začať myslieť za seba a riešiť veci spoločne a nie nechávať všetko na úrady a politiku , sedieť na rici mávať rukou a hovoriť , šak niekto to spraví… Tých zmien príde oveľa viac a čím skôr sa ľudia prebudia a naštartujú v sebe tú revolúciu a budú chcieť ísť aspoň v myšlienkach k lepšiemu a slobodnejšiemu životu , tým lepšie… To je len môj názor… Love and Peace“ napísal zase Miro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *