Čaputová vyjadruje podporu LGBTI komunite: Zlo musíme prekonať! Justičné orgány konajte!

K včerajšej tragédii na Zámockej ulici, kde mladík zastrelil dvoch mužov pred LGBTI podnikom sa vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová. Vyjadriť sa má na tlačovej konferencii o 12-tej aj premiér Eduard Heger.

Mladý muž včera chladnokrvne zastrelil dvoch mužov pred podnikom Tepláreň v Bratislave. Tesne predtým na sociálnych sieťach písal statusy a komentáre proti Židom či LGBTI komunite. Dokonca mal v úmysle zastreliť premiéra krajiny. Ráno ho našla polícia mŕtveho.

„Myslím na nevinné obete včerajšej streľby v Bratislave, aj na tých, ktorí sa po nej už necítia bezpečne. Tri roky hovorím, že aj slová sú zbraň. Že my politici sme zodpovední za každé jedno slovo, ktoré vyslovíme. Napriek tomu tu mnohí bezohľadne zapĺňajú priestor nenávisťou. Hnevá ma, že ani niektorí prokurátori a sudcovia verbálnym trestným činom neprikladajú dôležitosť a nepovažujú ich za nebezpečné. Tri roky hovorím a upozorňujem, že sa to nemusí skončiť iba pri slovách. Podľa doterajších informácií streľba v bratislavskej kaviarni, kde sa schádzali najmä ľudia z komunity LGBTI, bola trestným činom z nenávisti k menšine. Z nenávisti už dlhodobo živenej hlúpymi a nezodpovednými výrokmi politikov. Táto nenávisť stála nevinné ľudské životy. Prestaňte s tým, kým nebude stáť ďalšie. Vyjadrujem úprimnú sústrasť pozostalým a silu ľuďom z LGBTI komunity, ktorí sa týmto útokom cítia byť ohrození. Justičné orgány začnite konať! Nenávisť a zlo musíme spoločne prekonať. Máme na to.“ napísala prezidentka Čaputová.

„Vraždiť úplne neznámych a nevinných ľudí len kvôli vypatlaným názorom na svet je „len“ najvyššou formou konzumácie, zdieľania a šírenia podobne vypatlaných názorov na svet. Slovo je nielen najväčší, ale aj najvražednejší vynález ľudstva.“ píše v diskusii Roman.

„Určite vinu podielu na spravani sa občanov majú politic i.Viem podľa seba.ked večer v TV pozriem pekný film,dobre spim a ráno sa pokojne prebudim,ale keď večer pozerám správy a iné politické programy, sa cítim zle a bojím sa o budúcnosť. Stačí v nedeľu pozrieť za sebou všetky 3 diskusné relacie a mam o pokojnú nedeľu postarané.vobec sa nedivím ľuďom ktorí tv nepozerajú.O filmoch ani nehovoriac a hlavne pre mladych aké majú dopady na ich duševný vývoj s keď ešte k tomu sa pridá zle rodinné prostredie ,mame výsledky ich správania nepochopiteľné.“ píše Etelka v diskusii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *