Brutálna bitka v Žehre: Rómovia rozbíjali autá a okná sekerami. Starosta musel utiecť, policajti strieľali

Brutálna bitka medzi rómskymi rodinami po voľbách v Žehre, ktorú vyvolali volebný výsledok. Rómovia vzali palice, kamene či vidly a pustili sa do seba.

Krotiť vášne museli desiatky policajtov. Novozvolený starosta musel zo strachu utiecť z domu a tvrdí, že ho chceli zabiť.

Rodina jeho protikandidáta zas podáva žalobu na Najvyšší správny súd. Emócie miestnych museli krotiť desiatky policajtov, informujú noviny.sk

Podľa nového starostu tu rodina protikandidáta vraj prisahala na hrobe svojich predkov, že ho zabije. „Pripíjali si tam a prisahali svojim zosnulým, že ja nebudem sedieť na stoličke, že zomriem v tom čase, kým zložím sľub,“ uviedol Jozef Mižigár pre noviny.sk

Novozvolený starosta musel utiecť z domu cez les. Rómovia začali rozbíjať okná, dvere či autá.

„Policajti v zmysle zákona vystrelili varovné výstrely do vzduchu,“ informuje Lenka Ivanová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach. 

Pri bitke sa však údajne vôbec nikto nezranil.

„Takýto rozvášnený rómsky ľud by mal ísť s nami na protest a smer Úrad vlády-zrady, prezidentský palác-chliev. To by bolo to najmúdrejšie čo by urobili, konečne by niečo poriadne pre tento štát – pre Slovensko urobili.“ píše v diskusii Mariana.

„To nie je o vzdelaní . Vzdelanie nie je zárukou slušnosti ,čestnosti a morálke. Toto je o obyčajných veciach o morálke.“ píše Ján.

„V tomto štáte je možné všetko, riešia rôzne zbytočnosti, už dávno mali prijať zákon o tom, kto môže byť starostom kto nie, podľa mňa by mal mať aspoň maturitu“ píše Jana.

„Naozaj bez komentára. Je to na zaplakanie,fakt.Ľudia však sa už spamätajte.Na jednej strane niečo chcete a na druhej sa navzájom mlátiťe hlava nehlava.Ved ukážte aj svetlu stránku keď už ste sa na to dali.“ dodáva Jana.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *