Brazílska modelka odišla bojovať na Ukrajinu. Udusila sa dymom v kryte a umrela

Tridsaťdeväťročná brazílska modelka a ostreľovačka  Thalito do Valleová padla v Charkove iba tri týždne po tom, čo sa pridala k ukrajinskej cudzineckej légii.

Do Valleová sa udusila dymom po zásahu jej krytu ruskou raketou. Spolu s ňou zomrel aj jej o rok starší brazílsky spolubojovník Douglas Burigo, ktorý sa jej snažil zachrániť život.

Chcel ju vyniesť z horiaceho krytu. Obaja ale zomreli. O prípade z 30. júna informoval tento týždeň britský denník Daily Mail.

Nikto ďalší z jednotky zahraničných legionárov, v ktorej Do Valleová spolu s Burigom bojovali, pri ruskom útoku nepadol.

Žena mala skúsenosť z Iraku, kde sa zúčastnila bojov proti Islamskému štátu, napísal Daily Mail.

Ostreľovačský výcvik podľa tohto zdroja absolvovala po boku Pešmergov, kurdských milícií v irackom Kurdistane. V mladosti pracovala ako modelka a herečka, potom študovala práva.

Boje, ktorých sa zúčastnila, Do Valleová dokumentovala a záznamy spolu s komentárom pravidelne zverejňovala na svojom videokanáli na serveri Youtube.

Záznamy z bojov s ozbrojencami Islamského štátu mali podľa Daily Mailu viac ako 32-tisíc zhliadnutí. Z bojov na Ukrajine mala v pláne spísať knihu, s čím jej mal pomôcť brazílsky spolubojovník Burigo.

Svojej rodine sa brazílska modelka, záchranárka a ostreľovačka naposledy ozvala minulý pondelok z Charkova.

Sťažovala sa vtedy, že musí obmedziť používanie mobilného telefónu, pretože Rusi využívajú sledovanie signálu na navádzanie útokov.

4 Replies to “Brazílska modelka odišla bojovať na Ukrajinu. Udusila sa dymom v kryte a umrela

  1. Konečne dosiahla, čo chcela. Dobre sa jej stalo. Už nemá žiadne starosti. Padla za svoju hlúposť nie za pomoc inému. Keby mala rozum, mohla ešte strieľať. Česť jej pamiatke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *