Baránek: Idioti! Rusi zarábajú, ako nikdy! Teraz sa nám smejú, že Európania nebudú mať benzín, teplo a potraviny. Polícia to vidí inak

Západný svet začal po ruskej invázii na Ukrajine uvaľovať na Rusko rôzne sankcie, aby bez vojnového zásahu trestali Putina za jeho agresiu.

Analytici či politici sa teraz delia na dva tábory, ktoré tvrdia, že sankcie Rusku neubližujú alebo práve naopak ho zrážajú na kolená.

Aj slovenská polícia na sociálnej sieti zhrnula body, v ktorých poukazuje na to, že sankcie Rusku ubližujú. Píšu napríklad, že inflácia v Rusku je oveľa vyššia ako na Západe „V Rusku prudko vzrástli spotrebiteľské ceny a životná úroveň sa dramaticky znižuje.“ uvádza polícia.

Polícia píše aj to, že strojársky priemysel v Rusku je na kolenách, zastavuje sa výroba áut, obmedzené sú bankové služby či to, že lietadlá v Rusku sa začínajú rozpadať „Pre sankcie Západu sa majitelia zahraničných modelov stretávajú s nedostatkom náhradných originálnych dielov.“.

Úplne iný názor na sankcie má politický analytik Ján Baránek, ktorý o tom napísal na sociálnej sieti:

„Predstavte si, že sa, napríklad, zobudíte po niekoľko mesačnom umelom spánku a v novinách si prečítate: „Sankcie zrážajú Nemecko na kolená“. Logicky vám napadne, že voči Nemecku niekto zaviedol sankcie. Potom sa dozviete, že nie, že to Nemecko a ostatné krajiny zaviedli sankcie voči Rusku. Tak si poviete, že autor komentára sa pomýlil a titulok mal znieť „Rusko zrážajú sankcie na kolená“. Potom sa však dozviete, že autor sa nepomýlil. Jediné, čo vám môže napadnúť je, že niekomu v Európe úplne preskočilo.

Vráťme sa niekoľko mesiacov dozadu. Určite si spomínate, ako niektorí európski politici napínali svaly a vyzývali, aby Európa prestala dobrovoľne od Ruska odoberať plyn a ropu, aby Rusko potrestali a začali voči Rusku zavádzať aj sankcie. Teraz Rusi robia plánovanú údržbu plynovodu Nord Stream 1 a tá istá Európa je v panike a čaká, či Rusi 21. júla, dokedy má údržba trvať, plyn pustia. Dáva vám to nejakú, aspoň elementárnu logiku? Ale to nie je ešte všetko. Henry Kissinger, tento geopolitický mág, už od 70. rokov minulého storočia vedel, že sa nesmie stať, aby sa Rusko, vtedy ešte ZSSR a Čína zblížili, lebo by to znamenalo obrovský bezpečnostný problém pre USA, aj Európu. Spomínané sankcie nielen že zrážajú Nemecko na kolená tým pádom aj Európu – lebo keď bude na „kolenách“ Nemecko, netreba pochybovať o tom, že na „kolenách“ bude aj celá Európa. Spomínané sankcie zapríčinili presne to, čoho sa Kissinger obával a prečo aj incioval zbližovanie Číny a USA. Lenže, to boli ešte časy, keď politici boli naozaj politici, bez ohľadu na sympatie a antipatie k nim a nie poblúznení aktivisti.

Výsledok bačovania dnešných poblúznených aktivistov teda je nasledovné: Čína a Rusko vytvárajú strategické spojenectvo, realizujú spoločné vojenské cvičenia, postupne sa k nim pridáva India, napriek tradične animóznym vzťahom k Číne, americký prezident ide ponižujúco prosiť, áno, doslova prosiť Saudov, aby zvýšili produkciu ropy a vôbec im zrazu neprekáža, že prosiť reálne musia saudského princa, ktorého ešte doslova pred pár dňami išli zvoziť kvôli vražde novinára. Európa si dobrovoľne zvolila, že sa z nej pomaly stáva skanzen a turistická atrakcia pre bohatých, aj menej bohatých obyvateľov východnej časti planéty Zem, ktorí sa už teraz rehocú nad tým, ako je možné, že niekto dobrovoľne, lebo nikto ho nenútil, snád iba USA, vydá svojich obyvateľov riziku nedostatku potravín, pohonných hmôt, tepla, vysokých cien energií, prídelových systémov na energie, ako sa už dnes v niektorých častiach Európy deje. Dokonca, nebavíme sa len o vysokých cenách, bavíme sa aj o niektorých chýbajúcich druhoch tovarov. Bavíme sa aj o zdecimovaných dôchodcov, likvidácii strednej triedy, vyššej úmrtnosti obyvateľstva, rozširujúcej sa chudobe, bavíme sa o nepokojoch, o ktorých vás zatiaľ, podotýkam len zatiaľ, aktivistické médiá neinformujú. Možno sa ale bavíme aj o modele Srí Lanky, kde prezident ledva dobehol do lietadla pred rozzúreným davom. Možno sa bavíme aj o anarchii, rabovaní, pouličných nepokojoch, ja neviem.

Viem ale, že niečo podobné sa mi nepodarilo nájsť v histórii, ale ak sa mýlim, opravte ma. Ale jedno viem na 100%. Pokiaľ toto má byť vrcholným stupňom vývoja západnej civilizácie, tak sme dobrovoľne, s úsmevom nič netušiaceho a nič nevediaceho idiota podľahli bohorovnému suicidálnemu opojeniu z vlastnej hlúposti, o ktorej si myslíme, že je vyšším mravným princípom. No, nevidel som ešte taký vyšší mravný princíp, ktorý len pomáha tomu, o kom tvrdíme že je agresor a likviduje pri tom samotného a samozvaného hlásateľa tohto vyššieho mravného princípu. Nie, toto nie je žiadny držiteľ takéhoto princípu, toto je idiot, alebo zločinec. Rusi zarábajú ako nikdy pred tým, vojnu na Ukrajine vyhrajú napriek tomu, že klávesnicoví bojovníci tvrdia opak, zatiaľ sa u nás šíria nelegálne zbrane, samopaly, „utečenci“ z ukrajinského podsvetia… Pokiaľ by toto všetko nestačilo a snád by sme to mali napriek všetkému „prežiť“, Veľký Idiot má poistku. Green deal. Veľký Idiot má ešte jednu obrovskú výhodu. Veľa menších Veľkých Idiotov. Napríklad vládu Slovenskej republiky.“

Upozornenie: Názory v článku slúžia len ako informatívne správy a nemusia sa stotožňovať s názormi redakcie

3 Replies to “Baránek: Idioti! Rusi zarábajú, ako nikdy! Teraz sa nám smejú, že Európania nebudú mať benzín, teplo a potraviny. Polícia to vidí inak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *