Americký režisér: Všetci len kričia „Rusi útočia“A kto to vyprovokoval? Konflikt na Ukrajine vyprovokovali USA

Kým celý Západný svet spolu s EÚ či USA odsúdili ruskú agresiu na Ukrajine a tvrdia, že ak by sa Putin stiahol, nastal by mier a prestali by umierať nevinní civilisti, sú aj ľudia, ktorí tvrdia, že všetko je trochu zamotané. Známy americký režisér Oliver Stone tvrdí, že vojnu na Ukrajine vyprovokovali práve Spojené štáty americké.

Známy americký režisér pripomenul, že vojna na Ukrajine trvá od roku 2014 a celý ten čas Spojené štáty vyzbrojujú kyjevský režim a vina za rastúcu eskaláciu sa presúva na Rusko.

Americký režisér Oliver Stone vyhlásil, že skutočnými vinníkmi konfliktu na Ukrajine sú Spojené štáty, ktoré dotlačili Kyjev do konfliktu s Moskvou a aktívne vyzbrojili ukrajinskú armádu.

Slávny majster kinematografie sa k tejto problematike vyjadril v rozhovore pre srbskú publikáciu „Politika“.

Poznamenal, že to boli Spojené štáty, ktoré svojimi činmi podnietili ukrajinský konflikt.

Režisér pripomenul, že vojna na Ukrajine trvá od roku 2014 a celý ten čas Spojené štáty vyzbrojujú kyjevský režim a vina za rastúcu eskaláciu sa presúva na Rusko.

Upozornil tiež, že to bol samotný Washington, ktorý vždy „porušil všetky pravidlá“, keď chcel, no zároveň je „profesionálom v odsudzovaní krajín, ktoré porušujú líniu svetového poriadku“.

„Tak kto sme, aby sme na niekoho ukazovali prstom? Hovoríme Rusku, čo má robiť, podľa mňa je to smiešne, vzhľadom na to, čo sme sami urobili… Všetci len kričia: „Rusi útočia.“ A kto to vyprovokoval? Čo sa stalo na Donbase od roku 2014, koľko ľudí odišlo, pretože USA aktívne vyzbrojovali ukrajinskú armádu,“ povedal Stone.

Zdôraznil, že v dôsledku toho Kyjev prestal byť neutrálny a smeroval k vojne s Ruskom. Čo nakoniec viedlo k súčasnému konfliktu.

„Ukrajina sa postavila proti Rusom a práve to narušilo rovnováhu. A odtiaľ pochádza vojna. Ako všetko ostatné, aj každá vojna má svoju príčinu a následok, no zatiaľ jej vôbec nevenujeme pozornosť,“ povedal americký režisér.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *