Americký miliardár Musk: Rusko vie zničiť Ameriku a Európu za 30 minút

Majiteľ spoločnosti SpaceX Elon Musk vyhlásil, že Rusko bude schopné zničiť Spojené štáty a Európu jadrovými raketami za menej ako 30 minút.

Napísal o tom na Twitteri, informuje ukrajinská tlačová agentúra.

„Rusko je schopné úplne zničiť Spojené štáty a Európu jadrovými raketami za menej ako 30 minút a naopak. Prekvapivý počet ľudí to nevie. Samozrejme by bolo bláznivé ich použiť, ale bláznivé je byť v takej situácii,“ napísal šéf spoločnosti Tesla.

Zároveň nezabudol upresniť, že v Spojených štátoch a v Európe je rovnaká možnosť.

Americký miliardár Elon Musk na Twitteri vysvetlil, prečo už nebude Ukrajincom ponúkať zadarmo služby satelitov Starlink. Podľa svojich slov len vypočul „odporúčanie“ bývalého ukrajinského veľvyslanca v Berlíne Andrija Melnyka, ktorý ho vulgárnym spôsobom na začiatku októbra poslal do patričných miest. Dôvodom sporu bol Muskov návrh, aby sa Ukrajina vzdala Krymu a prijala skutočnosť, že vojnu s Ruskom nevyhrá.

„Spoločnosť Starlink Elona Muska tvrdí, že si už nemôže dovoliť poskytovať Ukrajine bezplatné služby, a žiada Pentagon, aby ich zaplatil. Starlink mal vo vojne zmeniť pravidlá hry. Prichádza to niekoľko dní po tom, čo ukrajinský veľvyslanec Andrij Melnyk Muskovi odkázal, aby „šiel do pr**le,“ informoval na Twitteri v piatok dopoludnia novinár Jason Jay Smart.

Vo svojom príspevku najbohatšieho muža sveta označil, a ako u Muska býva zvykom, netrvalo dlho a zareagoval.

„Len sa riadime jeho odporúčaním,“ napísal Musk a pridal emotikon panáčika krčiaceho ramenami.

Musk býva na sociálnych sieťach často sarkastický, nie je teda jasné, či myslel svoj komentár vážne.

Malicherný dôvod pre výpadky Starlinku však diskutujúci príliš neoslnil. Výpadky satelitov totiž od 30. septembra v podstate zastavili ukrajinskú protiofenzívu.

„Trestáte celý národ kvôli urážke jedného človeka…,“ reagovala bieloruská agentúra Nexta, ktorá po celý čas konfliktu intenzívne informuje o dianí na bojisku aj mimo neho.

Prisadil si aj niekdajší fínsky premiér Alexander Stubb.

„Vážený Elon Musk, vojna na Ukrajine je o živote a smrti, o slobode a kontrole, o demokracii a autokracii. Prestaňte prosím vyvolávať chaos. Toto nie je hra. Vojna je binárna. Vyberte si svoju stranu a držte sa jej. Ukrajina potrebuje všetku pomoc, aby porazila ruskú agresiu,“ uviedol Stubb.

Melnyk, ktorého vulgárny odkaz sa Muska zrejme tak dotkol, bol donedávna veľvyslancom Ukrajiny v Nemecku. Jeho svojrázne výroky v médiách boli však jedným z dôvodov, prečo bol ku koncu septembra odvolaný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *