35-ročný šéf kanadského „oddelenia vakcín“ náhle zomrel

Vo veku 35 rokov nečakane zomrel riaditeľ pre parlamentné záležitosti na kanadskom ministerstve zdravotníctva, ktorý dohliadal na reakciu krajiny na vakcínu Covid-19 a jej zavedenie.

Adam Exton, dlhoročný organizátor Liberálnej strany, podľa jeho rodiny náhle zomrel v piatok 9. decembra.

„Rodina Adama Extona s veľkým zármutkom oznamuje, že zomrel 9. decembra 2022 vo veku 35 rokov v Ottawe v provincii Ontario. Veľmi milovaný syn Wendy Extonovej, brat Bradleyho Extona (Ellen Wesselová) a syn Allana Extona. Bude veľmi chýbať aj svojej milujúcej priateľke Reeshe, ako aj mnohým bratrancom a sesterniciam, tetám, strýkom a starej mame Bette Readmanovej,“ píše sa v nekrológu.

„V mladosti sa Adam aktívne zapájal do politiky a mal vášeň pre verejnú službu a dobrovoľníctvo v komunite. V roku 2012 Adam získal ocenenie Ontario Young Liberal Volunteer of the Year. Vyštudoval politológiu na Torontskej univerzite. Adam pracoval mnoho rokov na rôznych úrovniach štátnej správy a nakoniec zastával pozíciu riaditeľa pre parlamentné záležitosti v kanadskom ministerstve zdravotníctva.“

Ako zvyčajne, nikto v korporátnych médiách sa ani nepýta na očkovací status obete. Správy sa riadia rovnakým základným vzorcom – informujú o úmrtí, uvedú, že príčina je neznáma, a potom rovno citujú priateľov a rodinu, pričom ignorujú zvláštnosť, že toľko ľudí zomiera nečakane.

Iní kanadskí aktivisti zase tvrdia, že úmrtie využívajú odporcovia očkovania „Je už tradíciou, že aktivisti proti očkovaniu okamžite obviňujú zo všetkých úmrtí alebo ochorení politikov vakcínu COVID-19.“ píše bloger, ktorý tvrdí, že vyvracia hoaxy na internete.

„Napriek tvrdeniam, že „médiá sa snažia utajiť“ jeho smrť, smrť Adama Extona bola verejne oznámená v najmenej štyroch verejných nekrológoch a dokonca aj v časopise Politico!“ píše ďalej bloger s tým, že si dokonca myslí, že Adam Exton mohol spáchať samovraždu.

„Adam Exton pravdepodobne spáchal samovraždu. Rodina Adama Extona nezverejnila príčinu jeho smrti, ale požiadala, aby sa prispelo Kanadskej asociácii duševného zdravia (CMHA), a uviedla, že táto organizácia bola pre neho veľmi dôležitá.. To je jasný náznak toho, že Adam Exton mal problémy s duševným zdravím a pravdepodobne spáchal samovraždu.“ píše bloger na webe TECHARP.com v sekcii fakty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *