Zelenský je veľmi dobrý herec, ale chýba mu štátnosť. Je zodpovedný za to, kde Ukrajina je. Toto počúvať nebudem! Hádka v živom vysielaní

Niekdajší český veľvyslanci Michael Žantovský a Petr Drulák sa v špeciálnom vysielaní programu 360° na CNN Prima NEWS bili o rolu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Drulák vyhlásil, že Zelenskyj je čiastočne zodpovedný za súčasný stav Ukrajiny, čo Žantovského vytočilo. Zelenského prirovnal k americkému prezidentovi Reaganovi.

„Zelenského čaká obrovská úloha. Výstupy vo videách mu idú, ale to nestačí. Bude musieť ako štátny politik hľadať cestu zo situácie, ktorá je veľmi ťažká. Držím mu palce. Nehnevajte sa na mňa, ale v istej situácii iba mediálne výstupy naozaj nestačia,“ uviedol vo vysielaní CNN Prima NEWS bývalý minister zahraničných vecí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Podľa Žantovského, bývalého veľvyslanca v USA, nebude Zelenskyj na komunikačnej úrovni ako Churchill, prirovnal ho skôr k bývalému prezidentovi USA Ronaldovi Reaganovi. „Dôležitejší je politický výkon. Ale pozerajte, je obklopený mladou generáciou. Kým bol na Červenom námestí obklopený Putin?“ kontroval Žantovský a reagoval tak na vojenskú prehliadku na Červenom námestí v Moskve pri oslavách Dňa víťazstva.

Niekdajší veľvyslanec vo Francúzsku Peter Drulák ale tak oslavný nebol. „Zelenskyj je dobrý herec, ale postrádam u neho štátnickú rozvahu. Nesmieme zabúdať na zodpovednosť za celú situáciu. Už je prezidentom tri roky a pozrite sa, v akom stave Ukrajina pred napadnutím bola,“ povedal a rozprúdil v štúdiu ostrú debatu, do ktorej sa zapojil najmä Žantovský.

„Toto povedať je niečo hrozné. Zelenskyj je zodpovedný za to, že Rusko napadlo suverénny štát Ukrajinu? To počúvať nebudem,“ vpálil Drulákovi bývalý veľvyslanec v USA alebo Veľkej Británii.