Zbláznil sa? Holandský politik verí, že nám vládnu reptiliáni a jediný nás zachráni Putin

Thierry Baudet je členom holandského parlamentu a verí, že svetu vládnu plazy.

Napokon holandský poslanec Thierry Baudet hneď na začiatku jedného odseku v rozhovore priznáva, že je konšpiračný teoretik. To však sotva robí nasledujúce výroky menej obskurnými.

„Vládne nám globálne sprisahanie odporných plazov,“ hovorí Holanďan vo videu. Len aby na to nadviazal: „Jediný globálny hráč, ktorý je proti nim, je Vladimir Putin.“

Baudet je poslancom za pravicovo populistickú stranu Fórum pre demokraciu a zasadá v holandskom parlamente. Už niekoľkokrát na seba upozornil hrubými tézami o imigrácii, klimatických zmenách a EÚ a agitoval proti údajnému „kultúrnemu marxizmu“. Pre pravicových populistov je to zatiaľ normálne. Ale to, čo v rozhovore povedal, ide oveľa ďalej.

Potom, čo Baudet vyhlásil, že jedine ruský diktátor Vladimír Putin môže zachrániť svet pred odpornými plazmi, vyhlásil sa za Putinovho fanúšika. „Je to temný rytier. Je to hrdina, ktorého potrebujeme,“ hovorí. Baudet považuje „špeciálnu vojenskú operáciu“, ako Rusko nazýva svoju vojnu na Ukrajine, za úspešnú. „Odhaľuje beštiu.“ Verí, že Rusko zvíťazí. Putin podľa neho vedie „vojnu s globalistami“, ktorí „ovládnu svet“. Bojuje „za nás všetkých“.

Teória o celosvetovom sprisahaní reptiliánov je medzi konšpiračnými teoretikmi obľúbená. Niektorí z nich skutočne veria, že sa plazy skrývajú pod ľudskými kostýmami svetových politikov, ako je nemecký kancelár Olaf Scholz alebo americký prezident Joe Biden.

Ruský prezident Vladimír Putin vyhlásil stanné právo v štyroch okupovaných ukrajinských územiach, ktoré sa Moskva snaží anektovať. Informovali o tom tlačové agentúry. Putin podľa ruských médií podpísal dekrét, ktorý má neskôr potvrdiť Rada federácie a horná komora ruského parlamentu. Ide o Doneckú, Luhanskú, Záporožskú a Chersonskú oblasť. Rusko paradoxne nad ani jedným z týchto území nemá plnú kontrolu, naopak ju v posledných dňoch stráca.

Putin nespresnil, aké kroky budú v rámci stanného práva podniknuté, ale uviedol, že jeho príkaz platí od štvrtka, napísala agentúra AP. Návrhy zákonov podľa nej naznačujú, že môže zahŕňať obmedzenie cestovania a verejných zhromaždení, prísnejšiu cenzúru alebo širšie právomoci pre orgány presadzovania práva.

Šéf Kremľa v stredu podľa agentúry Reuters tiež podpísal dekrét, ktorý obmedzuje pohyb do ruských regiónov susediacich s Ukrajinou – týka sa Krasnodarského kraja, ďalej Belgorodskej, Brjanskej, Voronežskej, Kurskej a Rostovskej oblasti. Okrem nich sa týka aj ukrajinského polostrova Krym, ktorý Moskva anektovala v roku 2014, a Sevastopole. Podľa AP Putin tiež udelil mimoriadne právomoci šéfom všetkých ruských regiónov.

V televíznom vystúpení pred členmi bezpečnostnej rady Putin ďalej poveril vládu, aby zriadila osobitnú koordinačnú radu pod vedením premiéra Michaila Mišustina, ktorá bude spolupracovať s ruskými regiónmi na posilnení vojnového úsilia Moskvy na Ukrajine, píše agentúra Reuters.

Ruský prezident na konci minulého mesiaca pri slávnostnom prejave v Kremli označil štyri čiastočne okupované ukrajinské oblasti za ruské územie. Zábor Chersonskej, Záporožskej, Doneckej a Luhanskej oblasti neskôr schválil ruský parlament a ústavný súd. Prakticky celý svet neuznáva tento najnovší pokus Ruska o pripojenie ďalšieho ukrajinského územia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *