Západ má plán, ako zničiť Rusko, my ale dosiahneme všetky ciele na Ukrajine, hlásia z Moskvy

Veľmi blízky spojenec Vladimira Putina a bývalý prezident Ruska Dmitrij Medvedev dnes vyhlásil, že Rusko dosiahne všetky svoje ciele na Ukrajine za vlastných podmienok a tvrdí, že Západ má plán ako zničiť Rusko.

„Na Ukrajine sa agresívne presadzuje zločinecká politika Spojených štátov. Pravda, s oveľa aktívnejšou podporou Európskej únie, ktorá napokon stratila nezávislosť,“ myslí si Medvedev, cituje ho portál The Guardian. 

„Rusko vedie na Ukrajine špeciálnu vojenskú operáciu a dosahuje mier za svojich podmienok,“ dodal.

Fínsko prijalo v dôsledku vojny na Ukrajine rekordný počet utečencov

Fínsko zaznamenalo po februárovej ruskej invázii na Ukrajinu rekordný počet žiadostí o azyl, dokonca väčší ako v roku 2015, keď na Európu doliehala migračná kríza. Severská krajina eviduje vyše 35-tisíc žiadostí o azyl len od ľudí utekajúcich z Ukrajiny pred vojnou, informovali podľa agentúry AFP fínske úrady.

„K 4. augustu ľudia utekajúci z Ukrajiny v dôsledku ruského vojenského útoku podali 35 074 žiadostí o dočasnú ochranu,“ uviedla v pondelok vo vyhlásení Fínska imigračná služba.

V Pribyslavi niekto napísal protiukrajinský text na pomník padlým na námestí

V Pribyslavi na Havlíčkobrodsku niekto napísal kriedou na pomník padlým azbukou „smrť Ukrajine“ a nakreslil trikolóru vo farbách ruskej vlajky. Radnica to ohlásila polícii, povedal starosta Martin Kamarád (ODS). Z pomníka na námestí nechalo mesto v marci zložiť sochu červenoarmejca, zdôvodnilo to obavami z poškodenia pamiatky aj tým, že by sa mohlo niečo stať ľuďom, ktorí na ňu po začiatku vojny na Ukrajine liezli.

Oznámenie o poškodení pomníka na Bechyňovom námestí nápismi a obrazcami dostala polícia v pondelok ráno. „Zahájili sme úkony trestného konania pre podozrenie zo spáchania trestného činu poškodenia cudzej veci. Policajti vykonávajú v súčasnej dobe vyšetrovanie, po páchateľovi pátrame,“ uviedla policajná hovorkyňa Jana Kroutilová.

2 Replies to “Západ má plán, ako zničiť Rusko, my ale dosiahneme všetky ciele na Ukrajine, hlásia z Moskvy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *