Začína to! V nemeckom meste Hannover vypli teplú vodu

Nemecké mesto Hannover vypína vo všetkých verejných budovách teplú vodu. Informuje o tom portál BBC.

Nemecké mesto tak reaguje na krízu s dodávkami ruského plyn. V Hannoveri tak vypli kúrenie a aj teplú vodu vo všetkých verejných budovách.

Viac nebude k dispozícii vo verejných budovách, a tak si ľudia v meste umyjú ruky alebo sa osprchujú iba v studenej vode. S teplou vodou sa tak rozlúčia napríklad aj na kúpaliskách, športových halách či posilňovniach. 

Kyjev poprel útok na väznicu s vojnovými zajatcami, viní z neho naopak Rusko

Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl poprel útok na väzenie v Olenivke, pri ktorom podľa ukrajinských proruských separatistov zomrelo až 53 ukrajinských vojnových zajatcov. Vinia z neho naopak ruské sily. Rusko sa tak podľa neho snaží Kyjev obviniť z vojnových zločinov a zároveň skryť mučenie a vraždy väzňov.

Ukrajinský súd zmiernil trest prvému ruskému vojakovi odsúdenému kvôli vojnovým zločinom

Odvolací súd v Kyjeve v piatok zmiernil trest Rusovi Vadimu Šišimarinovi uložený za vojnové zločiny, ktorých sa dopustil za ruskej invázie na Ukrajinu. Miesto doživotia má vo väzení stráviť 15 rokov, informovala ruskojazyčná služba BBC. Šišimarín bol prvým ruským vojakom, ktorý tento rok na jar stál pred súdom v súvislosti s ruským vpádom do susednej krajiny.

Rusko vypálilo na Mykolajiv kazetové bomby, zomreli štyria ľudia, uviedol Kyjev

Najmenej štyria ľudia zomreli, keď Rusko v piatok ráno kazetovými bombami ostreľovalo juhukrajinský Mykolajiv, uviedol gubernátor rovnomennej oblasti Vitalij Kim.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *