Vláda chystá ďalšie stanové mestečko pre migrantov! Musíme ich niekde zohriať pred zimou!

Nelegálna migrácia na Slovensku sa stala ku konca roka veľkým problém a obrovský počet migrantov už mohli Slováci vidieť rôzne popri cestách, či dokonca na vlastných záhradách.

Veľké stanové mestečko pre nelegálnych migrantov stojí v Kútoch pri českých hraniciach a podľa všetkého sa chystá ďalšie v Ilave.

Ako informuje šéf ĽSNS Marian Kotleba, starostovia na Slovensku mali dostať email, v ktorom ich z krízového riadenia okresného mesta Ilava žiadajú, aby vytypovali miesta, kde by sa mohlo postaviť ďalšie mestečko pre migrantov.

„Dobrý deň, žiadame Vás o vytypovanie možnej lokality na vybudovanie stanového mestečka pre migrantov zo Sýrie. Zatiaľ nemáme podrobnejšie informácie, hľadá sa lokalita.“ píše sa v emaily, ktorý dostali starostovia obcí v okolí Ilavy.

Kotleba dokonca obvolal všetkých starostov a overoval, či je táto informácia pravdivá a tí mu potvrdili, že áno.

Teraz sa Kotleba chystá s podporovateľmi v pondelok 5.12.2022 na Okresný úrad v Ilave, kde sa chce dozvedieť viac.

„ak ako kovid opatrenia fungovali len preto, že sa našli zapredanci, ktorí kvôli peniazom robili a vyžadovali testy, alebo šikanovali ľudí kvôli rúškam, tak aj zázemie pre imigrantov sa na Slovensku nevytvára samé. Za vytvorením táborov, dovozom stravy a inštaláciou elektrického kúrenia sú konkrétne mená, konkrétne firmy.“ napísal šéf ĽSNS Marian Kotleba na sociálnej sieti.

„No jasné, veď musíme ich niekde zahriať pred zimou! Ale čo naši bezdomovci? Čo tí, ktorí sa nie veľmi fér dostali na ulicu! Postavíme mestečká? Alebo dôchodcom, ktorí nemajú na účty?!“ píše v diskusii Adrian.

V Kútoch je momentálne umiestnených cca 200 migrantov, ktorí majú povolení voľný pohyb na Slovensku. V stanoch majú kúrenie či zabezpečenú stravu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *