Veľká austrálska banka ruší výber hotovosti v pobočkách. Ľudia sa pýtajú, čo sa deje?

Rozhorčení členovia komunity sa na sociálnych sieťach vyjadrili na protest proti rozhodnutiu veľkej banky obmedziť služby v niektorých pobočkách.

Verejnosť bola pobúrená, keď jedna z najväčších bánk v krajine oznámila, že na niektorých pobočkách prestane obsluhovať hotovosť, čo zdôvodnila výrazným poklesom transakcií na pobočkách.

ANZ vo štvrtok pre NCA NewsWire uviedla, že niektoré služby budú zrušené, a potvrdila, že klienti si na niektorých miestach nebudú môcť vybrať hotovosť na priehradke.

Alternatívne budú zamestnanci pomáhať zákazníkom pri používaní inteligentných bankomatov na mieste a vkladomatov na mince.

„Existuje malý počet pobočiek, v ktorých už nebudeme vybavovať hotovosť na pulte,“ uviedol hovorca ANZ.

„V týchto pobočkách je stále možné vkladať hotovosť a šekové vklady a vyberať hotovosť pomocou našich inteligentných bankomatov a vkladomatov na mince a máme k dispozícii personál, ktorý pomôže zákazníkom, ktorí ich budú používať po prvýkrát.“

Štvrtkové oznámenie vyvolalo na sociálnych sieťach pobúrenie verejnosti, pričom niektorí členovia komunity pohrozili, že sa banky vzdajú.

„Pri všetkých tých hackerských útokoch sa mi zdá šialené snažiť sa zbaviť hotovosti,“ napísala jedna osoba.

„Každá banka, ktorá sa vydá touto cestou, stratí zákazníkov a nakoniec skrachuje… už tak je dosť zlé, že zatvárajú pobočky,“ napísal ďalší.

Niektorí používatelia označili tento krok za „absolútne smiešny“ a „nechutný“.

„Dám na vedomie svojej 90-ročnej talianskej babičke, že (už) nemá prístup k vlastným peniazom v údajne krajine prvého sveta,“ napísala jedna osoba.

„Je to nechutné, čo starí ľudia, ktorí nemajú debetné karty a majú len vkladné knižky?“ uviedol ďalší.

Viacerí jednotlivci však proti tomuto kroku nenamietali a pýtali sa, či ľudia stále používajú hotovosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *