Vďaka americkým zbraniam dobyjeme Krym aj Donbas a je nám jedno, že to Putina vyprovokuje, hlásia z Ukrajiny

Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov dnes vyhlásil, že vďaka zbraniam od Američanov si Ukrajine vezme späť okupované územia Rusmi vrátane Krymu a Donbasu.

„Chystáme sa oslobodiť všetky naše územia, všetko vrátane Krymu,“ uviedol Reznikov, s ktorým sa zhováral reportér CNN Matthew Chance v Bruseli. 

„Krym je pre Ukrajinu strategickým cieľom, pretože je to ukrajinské územie. Ale budeme postupovať krok za krokom,“ povedal. 

Ministrovi je dokonca jedno, či pokus o opätovné dobytie Krymu, ktorý teraz Rusko považuje za svoj, nemohlo Putina ešte viac vyprovokovať.

„To je jedno. Pretože Rusi budú toho svedkami v Chersone, uvidia to v Záporoží aj v Mariupole, lebo to sú ukrajinské územia a Krym je tiež ukrajinský,“ dodal.

Rusko je pripravené na mierové rozhovory, obviňuje Kyjev z prieťahov

Moskva je pripravená obnoviť mierové rozhovory s Ukrajinou, ale doteraz nedostala odpoveď na svoje posledné návrhy, citovala agentúra Interfax hlavného ruského vyjednávača.

Vladimir Medinskij uviedol, že za nedostatočný pokrok môže Kyjev.

Od marcových prerušovaných rozhovorov medzi oboma stranami, vrátane prestížneho stretnutia delegácií v Istanbule, rokovania medzi Ruskom a Ukrajinou uviazli na mŕtvom bode.

3 Replies to “Vďaka americkým zbraniam dobyjeme Krym aj Donbas a je nám jedno, že to Putina vyprovokuje, hlásia z Ukrajiny

  1. Tie zbrane ti má zaplatiť kto?My obyčajný úbožiaci ktorý žijeme v štáte ako je Slovensko ktoré nepomáha svojim občanom ale je na prvom mieste pomoci Ukrajincom ktorý decimovali menšinu a upierali im všetky práva ktoré má menšina mať.Vy ste si spôsobili konflikt svojou nepríčetnou politikou k ruskej menšine a zabíjaní ruskej menšiny a my vám máme teraz platiť americké zbrane?!Prečo?Aby sme boli ešte viac ochudobnení?Vláda Slovenska nerobí nič preto aby sa nám lepšie žilo,hlavne teraz pri nadmernom zdražovaní potravýn,palív a všetkých komodít.Žobrák ktorý predáva svojim benzín za 2 eurá pomáha finančne (a tak ožobračuje svoj národ)druhému žobrákovy ktorí ale predáva ten istý benzín svojim za 1,20 eurá!Tak kde to vlastne žijeme?

  2. Báchorky!!! Som zvedavý čo budú škriekať fašisti z Kyjeva, keď im Rusko tie zbrane zničí. Budú škriekať, že chcú ďalšie? A potom čo?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *