V ruskej TV hovoria otvorene o rozšírení vojny na Slovensko a Poľsko. Je to vraj len otázka času!

V diskusnej relácii na ruskej televízii Rossia 1 sa objavili znepokojujúce vyhlásenia o možnom príchode vojny na územie Slovenska a Poľska.

Moderátor relácie Vladimir Solovjev kritizoval dodávky zbraní a munície cez tieto krajiny do Ukrajiny, zároveň však tiež otvorene hovoril o tom, že je len otázkou času, kedy sa konflikt s Ruskom rozšíri aj na tieto krajiny kvôli ich prístupu a zapojeniu sa do vojny proti Rusku. Tieto vyhlásenia sú pre Slovákov a Poľakov určite znepokojujúce, pretože by mohli naznačovať možnosť priameho zapojenia sa do konfliktu s Ruskom.

Stoltenberg: Putin sa nesnaží o mier. Musí sa naučiť, že na bojisku nezvíťazí

Ruský prezident Vladimir Putin sa vôbec nepripravuje na mier, a preto si musí uvedomiť, že na bojisku nevyhrá, domnieva sa generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg. Šéf NATO to povedal agentúre Reuters na okraj Svetového ekonomického fóra (WEF) vo švajčiarskom Davose a dodal, že Ukrajina potrebuje podstatne viac zbraní.

Ruské víťazstvo je nevyhnutné, o tom niet pochýb, ubezpečil Putin v Petrohrade

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu počas návštevy Petrohradu, ktorý si pripomína prelomenie nacistického obkľúčenia počas druhej svetovej vojny, povedal, že Rusko bojuje proti neonacistickému režimu v rámci „špeciálnej vojenskej operácie“ na Ukrajine. Podľa Putina niet pochýb o tom, že Moskva zvíťazí. Ako argument uviedol, že Rusko vyrába trikrát viac protilietadlových rakiet ako Spojené štáty, ktoré podporujú Ukrajinu.

„Víťazstvo je nevyhnutné,“ povedal Putin a vyzdvihol údajnú jednotu ruského ľudu, odvahu a hrdinstvo ruských vojakov a prácu obranného priemyslu. „Každý z týchto článkov… vytvára základ pre efektívny rozvoj a víťazstvo. O tom niet pochýb. Víťazstvo bude naše, povedal

Vojna na Ukrajine sa v najbližšej dobe neskončí, domnieva sa šéf OSN

Vojna na Ukrajine sa v najbližšej dobe neskončí, domnieva sa šéf OSN António Guterres. Povedal to na Svetovom ekonomickom fóre (WEF) vo švajčiarskom Davose a dodal, že v súčasnosti nevidí šancu na seriózne mierové rokovania medzi oboma stranami.

Sberbank začne pôsobiť na okupovanom Kryme

Najväčšia ruská banka Sberbank začne pôsobiť na ukrajinskom Kryme, ktorý Rusko okupuje od roku 2014. S odvolaním sa na stredajšie oznámenie banky o tom informovala agentúra Reuters. Sberbank už na polostrove nainštalovala svoje prvé bankomaty a v prvej polovici tohto roka otvorí pobočky.

NYT: USA posielajú Ukrajine aj zásoby munície uskladnené v Izraeli

Spojené štáty tiež posielajú Ukrajine zásoby svojej munície uskladnenej v Izraeli, informoval denník The New York Times. Samotná blízkovýchodná krajina odmieta dodávať Kyjevu zbrane. Odhaduje sa, že Ukrajina mesačne spotrebuje približne 90 000 delostreleckých granátov, čo zďaleka nestačí ani na kombinovanú výrobnú kapacitu Spojených štátov a európskych krajín. USA preto hľadajú zdroje inde.

One Reply to “V ruskej TV hovoria otvorene o rozšírení vojny na Slovensko a Poľsko. Je to vraj len otázka času!”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *