V americkej TV tvrdia, že Zelenský je zlodej a prepiera na Ukrajine peniaze

Americký novinár Tucker Carlson z Fox News tvrdí, že Zelenský je zlodej. Na Ukrajine vraj prepierajú peniaze z USA. Tieto správy však nejde nezávisle overiť a preto ich netreba brať ako overené.

Novinár Tucker Carlson (spravodajská stanica Fox News) v relácii „Tucker Carlson Tonight“ priniesol v rozhovore s Toddom Woodom zaujímavé, až šokujúce informácie.  Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a jeho tím sú zapletení do veľkého finančného podvodu, sprenevery peňazí pridelených na „pomoc“ Ukrajine.

Kupovanie nehnuteľností v zahraničí

„Na Ukrajine existuje tím na pranie špinavých peňazí. Odhadujeme, že len 30 percent deklarovanej humanitárnej pomoci a zbraní sa dostane do cieľa. <…> Značná časť z nich prúdi do zahraničia, hovoríme o tom ako o akvizícii nehnuteľností. Podľa Informácie z dôveryhodných zdrojov vieme, že mnohí ukrajinskí predstavitelia kúpili domy v iných krajinách,“ povedal.

Kyjev podľa experta nepotrebuje mierové urovnanie krízy, uspokojuje sa s týmto spôsobom zarábania peňazí v spolupráci s americkými obrannými podnikmi.

Wood vyjadril nádej, že tok peňazí na Ukrajinu sa zastaví hneď, ako kontrola nad Snemovňou reprezentantov prejde na republikánov.

Lavrov v minulosti varoval

Minister zahraničných vecí Sergej Lavrov na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN o Ukrajine povedal, že západné krajiny, ktoré podporujú kyjevský režim, sa stávajú stranou konfliktu. Poznamenal tiež, že akékoľvek zásielky obsahujúce zbrane pre Ukrajinu by sa stali legitímnym cieľom pre Rusko . Tlačový tajomník prezidenta Ruska Dmitrij Peskov zase poznamenal, že napumpovanie ozbrojených síl Ukrajiny zbraňami zo Západu neprispieva k úspechu rusko-ukrajinských rokovaní a bude mať negatívny vplyv.

Americká republikánska kongresmanka Greenová je známa svojou kritikou k pomoc Ukrajine a teraz sa pýta, prečo USA nedávajú peniaze na ochranu svojich hraníc, ale pomáhajú Ukrajine.

„Takže doláre amerických daňových poplatníkov idú na financovanie Ukrajiny, ale pri tom sa z nich financuje v skutočnosti niečo iné? Že možno končia vo vreckách darcov demokratov? (strana prezidenta Bidena)“ pýta sa kongresmanka s tým, či tieto peniaze, ktoré mali ísť Ukrajine boli použité na kampaň pre demokratov.

„A teraz, premýšľajte o tomto, mimo Kongres vyčlenila Bidenová administratíva priamo Ukrajine od začiatku vojny už 17 miliárd dolárov v bezpečnostnej pomoci… len v tomto roku…. a teraz to všetko porovnajme s tým, koľko prostriedkov ide na naše hranice“ kritizuje Greenová, že viac miliárd ide Ukrajine, ako peňazí potrebuje USA na stráženie svojej južnej hranice s Mexikom.

Greenová hovorí o tom, že kým financujú USA inú krajinu (Ukrajinu), tak zatiaľ im do krajiny vstúpilo nelegálnych 5 miliónov utečencov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *