Ukrajinský generál sa nebojí ruskej mobilizácie: Tých tučkov rozsekáme na kúsočky

Špekuluje sa o tom, že Rusko by mohlo Ukrajine vyhlásiť úplnú vojnu a Putin by tak získal možnosť mobilizácie a teda do boja postaviť každého ruského muža.

Ukrajinskí vojaci, ktorí bojujú s okupantmi na Donbase, sa však povinného povolania ruských mužov do armády neboja. V exkluzívnom rozhovore pre CNN Prima NEWS to povedal jeden z tamojších veliteľov.

„Ruská mobilizácia by nezmenila nič. Tak tie ruské tlsťochy privezú a čo ako? Budú tu behať po poliach? Videli ste našich odhodlaných obrancov. My máme dosť ľudí, ktorí majú silnú motiváciu. Sú pripravení rozsekať okupantov na kúsky. Aj sám Putin si to veľmi dobre uvedomuje,“ povedal obranca Donbasu reportérovi CNN Prima NEWS.

Vojna pravdepodobne skončí do konca roka, tvrdí ukrajinský generál

Šéf ukrajinskej vojenskej rozviedky vyhlásil, že vojna s Ruskom dosiahne zlom v polovici augusta a pravdepodobne skončí do konca roka.

V rozhovore pre Sky News generálmajor Kyrylo Budanov uviedol, že „bod zlomu nastane v druhej polovici augusta“ a „väčšina aktívnych bojových akcií skončí do konca tohto roka“.

„V dôsledku toho obnovíme ukrajinskú moc na všetkých našich územiach, ktoré sme stratili, vrátane Donbasu a Krymu.“

Dodal, že prehra Ruska vo vojne povedie k prevratu proti ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, ktorý podľa neho už prebieha. BBC toto tvrdenie neoverila.

Tvrdil tiež, že prezident Putin je vo „veľmi zlom psychickom a fyzickom stave a je veľmi chorý“. Také tvrdenie nebolo doložené.