Ukrajinka ušla pred vojnou do Nemecka. Tam ju znásilnili migranti

Dvaja agresori s menami Rachid a Abdullahi údajne nezávisle na sebe znásilnili v Nemecku 18-ročné dievča, ktoré utieklo z vojnou zmietanej Ukrajiny. K incidentu malo dôjsť na kotviacej lodi v Düsseldorfe, kde sa ubytovali ako ukrajinskí utečenci, tak aj platiaci hostia. Pravdepodobní útočníci majú rovnako ako obeť ukrajinské občianstvo, pôvodom sú ale z Tuniska a Nigérie.

Chcela utiecť z rodnej krajiny, ktorú vo februári napadli Rusi. Pred hrôzami vojny sa chcela skryť v Nemecku. Lenže nechutné činy dostihli 18-ročné dievča aj tam.

Po úteku z Ukrajiny sa žena ubytovala na lodi Oscar Wilde v Düsseldorfe. Plavidlo kotví na Rýne a ubytovávajú sa v ňom najmä ukrajinskí utečenci, ale aj bežní hostia. Na zdanlivo romantickom mieste si ale dievča prežilo peklo.

Žena sa 6. marca zapovedala pri večeri na lodi s mužom menom Rachid, ktorý dievča následne sledoval do jej izby. Keď otvorila dvere, agresor sa prepchal dovnútra a obeť znásilnil. Zo súdnych záznamov vyplýva, že dievča kričalo: „Stop! Nechcem to!“ Desivému činu už ale nezabránila.

Hrôzam ale v tej chvíli ešte nanešťastie nebol koniec. Rachid síce z izby po zločine odišiel, po desiatich minútach sa ale vo dverách zjavil Abdullahi, ktorý 18-ročné dievča tiež znásilnil. Prokuratúra dospela k záveru, že sa dvaja útočníci vzájomne nepoznali a konali na vlastnú päsť. Rovnako nie je pravdepodobné, že by sa s obeťou stretli už skôr.

Obaja agresori rovnako ako dievča majú ukrajinské občianstvo a opustili napadnutú krajinu po začiatku vojny. Pôvodne ide ale o utečencov z Tuniska a Nigérie.

Prípad teraz rieši nemecký súd. Pokiaľ mužom zistia vinu, hrozí im vysoký trest a prípadná deportácia. Pri prvom dni procesu nemohla obeť vypovedať, pretože sa nakazila covidom, napísal Bild.

K nemenej hroznému znásilneniu došlo pred časom aj v susednom Francúzsku. Bezdomovec pôvodom zo Severnej Afriky znásilnil na verejných toaletách v Paríži turistku zo Spojených štátov. Priateľ napadnutej pritom v tej chvíli čakal na svoju milovanú pred záchodom.

Keď sa dievča dlho nevracalo, rozhodol sa jej priateľ vstúpiť na toalety, kde agresora pristihol pri čine. A potom ho s pomocou okoloidúcich spacifikoval a vyčkal príchodu polície.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *