Ukrajine posielame vojenskú pomoc za 21 miliónov. Naďa dokonca vyznamenali medailou cti v Ukrajine

Minister obrany Jaroslav Naď informuje na sociálnej sieti o tom, že Ukrajina sa na nás môže spoľahnúť a posielame jej vojenskú techniku za ďalšie milióny eur.

„Vláda SR dnes schválila na návrh rezortu obrany ďalšiu vojenskú pomoc ozbrojeným silám Ukrajiny v hodnote 21,6 milióna EUR.“ informuje Naď.

Ide o materiál, ktorý podľa Naďa neohrozí fungovanie nášho vojska „Ide o materiál z našich skladových zásob, ktorých poskytnutie neohrozí fungovanie našich ozbrojených síl. Zároveň hovoríme o presne cielenej a vyžiadanej pomoci zo strany Ukrajiny. Naďalej tiež prebiehajú posledné rokovania o komerčnom poskytnutí húfnic Zuzana 2, keď sfinalizujeme všetky detaily, budem vás komplexne informovať.“ píše minister.

Naď včera dostal od ukrajinského ministra obrany medailu cti

„Dnes som od ministra obrany Ukrajiny Oleksii Reznikov dostal Medailu cti Ministerstva obrany Ukrajiny. Veľmi pekne ďakujem, som naozaj veľmi poctený. Ocenenie je potvrdením vynikajúcich vzťahov medzi našimi krajinami, ale tiež medzi ministerstvami obrany a ozbrojenými silami oboch krajín. Ocenenie patrí všetkých civilným aj vojenským zamestnancom rezortu. Rezort obrany stojí pevne na strane Ukrajiny, v ich náročnom boji proti šialenej a nezmyselnej ruskej agresii, ktorá priniesla smrť už tisíckam nevinných obetí, vrátane dôchodcov, detí a žien. Oleksii, môžeš sa spoľahnúť, že slovenské ministerstvo obrany, vrátane našich ozbrojených síl, urobí všetko pre to, aby ste v tomto náročnom boji za mier, slobodu a nezávislosť zvíťazili.“