Ukrajincom, ktorí podporujú Rusko a inváziu zhabe štát majetok, schválili nový zákon

Na Ukrajine majú nový zákon, ktorý už aj podpísal prezident Zelenský. Vďaka tomuto zákonu bude môcť štát skonfiškovať majetok osôb, ktoré podporujú ruskú inváziu.

Vďaka novému zákonu dostane ukrajinská vláda do ruky nástroje, pomocou ktorých bude môcť skonfiškovať majetok vlastnený fyzickou alebo právnickou osobou, u ktorej sa preukáže podpora ruskej invázie na Ukrajine.,

„Procedúra identifikácie a konfiškovania majetku sankcionovaných osôb, ktoré tak či onak podporujú agresiu okupantov voči Ukrajine, umožní rýchlo a efektívne doplniť ukrajinský štátny rozpočet na účet nepriateľov. Zákon poskytuje zodpovedným inštitúciám jasné inštrukcie, ako má tento proces prebiehať,“ uviedol prezident Zelenský.

Ukrajina preveruje viac ako 13 000 ruských vojnových zločinov

Informovali sme o odsúdení ruského vojaka Vadima Šišimarina, ktorý sa priznal k zabitiu 62-ročného civilistu v počiatočnej fáze vojny, a teraz ukrajinský generálny prokurátor tvrdí, že sa preverujú tisíce ďalších zločinov.

Iryna Venediktová povedala denníku The Washington Post, že od pondelka je len v Rusku preverovaných „viac ako 13 000 prípadov údajných vojnových zločinov“. Skorší najnovší odhad počtu týchto preverovaných prípadov sa pohyboval okolo 11 000, čo naznačuje, že zoznam rýchlo rastie.