Toto Putina naštve! Naď práve poslal tvrdý odkaz do Ruska: Musíme zastaviť novodobého Hitlera z Ruska! Urobíme preto všetko!

V dnešný deň 8.mája si pripomíname Deň víťazstva nad fašizmom a ukončenie druhej svetovej vojny na našom kontinente. Dnes je však všetko inak a na stranu Ruska sa západne krajiny pozerajú inak.

Rusko totiž 24.februára napadlo nášho suseda Ukrajinu a do dnešného dňa neprestáva. Putin to však tvrdí, že nejde o inváziu, ale o špeciálnu vojenskú operáciu a vyčistenie krajiny od nacizmu. Lídri západného sveta takúto argumentáciu odmietajú a Putinov útoku nazývajú vojnou a inváziou.

K celej situácii sa vyjadril aj náš minister obrany Jaroslav Naď, ktorý posiela veľmi tvrdý odkaz do Ruska.

„Dnes 8. mája si pripomíname koniec druhej svetovej vojny a oslavujeme víťazstvo nad fašizmom v roku 1945. Žiaľ, tento rok je to veľmi trpká oslava 😞. Hneď za našou východnou hranicou v týchto dňoch dopadajú rakety na nevinných ľudí, ktorí za túžbu žiť v mieri, slobode a demokracii platia najvyššiu cenu v podobe ľudských životov. Len preto, že si ich agresívny sused myslí, že má právo druhým diktovať, čo majú robiť. Nech je dnešný deň pripomienkou toho, že našu pomoc Ukrajine myslíme vážne, a urobíme všetko pre to, aby sme novodobého Hitlera z Ruska zastavili. Pretože ak ho spoločne nezastavíme na Ukrajine, nič mu nebude brániť v tom, aby to zajtra vyskúšal aj u nás… Aj tento týždeň bol o pomoci Ukrajine, ale aj o pomoci nášmu priemyslu a modernizácii OSSR.“ napísal na sociálnej sieti.