Toto nie je dobré: Putin začne vojnu s NATO, ak sa mu podarí invázia na Ukrajine, varuje ruský disident

Kedysi najbohatší muž Ruska Michail Chodorkovski  varuje, že „domáce problémy“ by Putina mohli prinútiť ku vojenskej konfrontácií s NATO.

Michail Chodorkovski  v rozhovore pre Financial Times tiež povedal, že oligarchovia nie sú „nič menej“ ako len agenti Vladimira Putina.

„Abramoviča a ďalších na Západe nazývate oligarchami. Ja ich vnímam ako Putinových agentov, nič viac, nič menej. Myslím si, že Putin mu dal zelenú na účasť (na mierových rozhovoroch s Ukrajinou, pozn. red.), aby sa Abramovič mohol chrániť pred sankciami,“ povedal Chodorskovskij pre FT. „Môj osobný názor je, že počas volieb bude Abramovič pracovať v Putinovom záujme.“

V rozhovore pre Financial Times varoval, že hrozba eskalácie konfliktu so Západom je vážna, ak Putin dosiahne svoj cieľ obsadiť región Donbas.

„Ak sa nám nepodarí vysporiadať sa s touto pohromou na Ukrajine, budeme jej musieť čeliť na iných územiach,“ povedal pre FT.

„Určite Putin nakoniec prehrá. Ak teraz vyhrá na Ukrajine, pre domáce problémy začne vojnu s NATO. A práve túto vojnu nakoniec prehrá,“ dodal.

Borrell z EÚ tvrdí, že ruská blokáda ukrajinských prístavov je vojnový zločin

Podľa šéfa zahraničnej politiky EÚ Josepa Borrella je ruská blokáda vývozu miliónov ton ukrajinského obilia „vojnovým zločinom“.

„Vyzývame Rusko, aby odblokovalo [ukrajinské] prístavy… Je to nepredstaviteľné, nemožno si predstaviť, že milióny ton pšenice zostávajú na Ukrajine zablokované, zatiaľ čo vo zvyšku sveta ľudia trpia hladom,“ povedal novinárom pri príchode na zasadnutie ministrov zahraničia EÚ v Luxemburgu.

„Je to skutočný vojnový zločin, takže si neviem predstaviť, že to bude trvať ešte dlho,“ dodal Borrell.

One Reply to “Toto nie je dobré: Putin začne vojnu s NATO, ak sa mu podarí invázia na Ukrajine, varuje ruský disident”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *