Totálny šok! Andrej Kiska môže byť ministrom vnútra v úradníckej vláde?!

Národná rada SR dnes rokuje o vyslovení nedôvery vláde Eduarda Hegera a kým niektorí kritizujú vládu, iní sa ju zase snažia zachrániť.

Poslanec za Sme Rodina v parlamente šokoval, keď povedal, že „Marek tu ide o niečo iné. Tu ide o vytvorenie úradníckej vlády. Lebo veľmi dobre vieme, aké sú ústavne procesy v prípade pádu vlády. Vieme, ako to potom ide v zmysle Ústavy, že nám chýba ten ústavný rámec na vyhlásenie predčasných volieb.“ reagoval poslanec Miloš Svrček.

Svrček dodal aj to, že na chodbách parlamentu počul, že premiérkou by sa stala Kolíková. Minister financií by bol Ivan Mikloš a dokonca by ministrom vnútra vraj mohol byť aj Andrej Kiska „Minister vnútra možno Andrej Kiska sa nudí v Poprade tak príde ako minister vnútra. Bohvie, že čo tu bude“ špekuluje poslanec.

Tieto informácie sú však len dohady niektorých poslancov. Ako to v skutočnosti bude sa dozvieme až tieto dni.

Premiér Eduard Heger v parlamente obhajuje svoju vládu, ktorá čelí hlasovaniu o dôvere. Heger sa prihovoril najmä poslancom SaS a spomínal rôzne kauzy bývalej smeráckej vlády.

Podľa Hegera jeho vláda dokázala veľa. Spomenul rôzne reformy a dodal, že jeho vláda je proeurópska a proukrajinská.

Podľa neho je dôležité, aby sa Ukrajina mala dobre, pretože potom sa budeme mať dobre aj my.

Za pád Hegerovej vlády budú hlasovať aj všetci poslanci ĽSNS „Neexistuje argument, ktorý by nás presvedčil, aby sme nehlasovali za vyjadrenie nedôvery,“ reagoval na tlačovej konferencii Martin Beluský.

„Táto vláda nemá a nikdy nebude mať našu dôveru a je potrebné jej čím skoršie ukončenie,“  dodal Beluský, ktorý je podpredsedom strany Mariana Kotlebu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *