To je šialené! Rusi zvyšujú výrobu zbraní novej generácie, aby sa dokázali brániť pred USA či Európou

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev dnes vyhlásil, že Rusko zvyšuje výrobu zbraní novej generácie. Dôvodom má byť schopná obrana pred nepriateľmi z Európy, USA či Austrálie.

„Zvyšujeme výrobu najúčinnejších zbraní, vrátane tých, ktoré sú založené na nových princípoch,“ napísal Medvedev na Telegrame. Viac informácie však neuviedol.

Podľa Medvedeva sú nepriatelia Ruska nie len na Ukrajine ale aj „v Európe, Severnej Amerike, Japonsku, Austrálii, na Novom Zélande a ďalších miestach, ktoré sľúbili vernosť nacistom“.

Rusi viackrát opakovali, že vyvíjajú hypersonické rakety, ktoré dokážu obísť všetky systémy protivzdušnej obrany na svete.

Brusel sa obáva posilnenia hospodárskych vzťahov medzi Tureckom a Ruskom

Európska komisia so znepokojením sleduje rastúce hospodárske vzťahy medzi Tureckom a Ruskom. Uviedol to šéf diplomacie EÚ Josep Borrell v dokumente adresovanom Európskemu parlamentu, z ktorého citovala nemecká mediálna skupina Funke. Turecko od začiatku vojny na Ukrajine neuvalilo na Rusko žiadne sankcie. EÚ vyzýva Ankaru, aby nedovolila Rusku obchádzať sankcie.

Nemecko prisľúbilo Ukrajine viac zbraní a munície

Nemecká vláda prisľúbila dodať ukrajinským jednotkám viac zbraní a munície, informovala Ukrajinská tlačová agentúra s odvolaním sa na ukrajinského veľvyslanca v Nemecku Oleksija Makajeva. Krajiny stále rokujú o dodávke moderných tankov Leopard 2 alebo bojových vozidiel pechoty Marder.

Erdogan rokoval s Putinom o vývoze väčšieho množstva tovaru cez čiernomorský obilný koridor

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan telefonicky rokoval so svojím ruským náprotivkom Vladimirom Putinom o možnom vývoze väčšieho množstva tovaru a potravín cez čiernomorský obilný koridor. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie Erdoganovho úradu.

Britský minister zahraničných vecí: Mierové rokovania o Ukrajine nesmú byť zásterkou pre ruské zbrojenie

Britský minister zahraničných vecí James Cleverly v nedeľu vyhlásil, že akékoľvek mierové rokovania o Ukrajine nesmú byť zásterkou pre ruské zbrojenie. Dodal, že zatiaľ nevidel jediný signál, že by Moskva chcela začať rokovania v dobrej viere. Informovala o tom agentúra Reuters.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *